A magáncsődöt sürgeti az MSZP
Az MSZP újból azt sürgeti, hogy a kormány tegyen javaslatot a természetes személyek adósságrendezési eljárására, vagyis a magáncsőd bevezetésére.
Az MSZP újból azt sürgeti, hogy a kormány tegyen javaslatot a természetes személyek adósságrendezési eljárására, vagyis a magáncsőd bevezetésére.
Az Index birtokába jutott, a Nemzetgazdasági Minisztériumban a kormánynak készített előterjesztésből azt derül ki, hogy a kormány nem támogatja a magáncsőd bevezetését.
A magáncsőd intézményének bevezetését és a devizahitelek felvételkori árfolyamon történő forintosításának lehetőségét is megfontolásra javasolja a kormánynak az a határozattervezet, amelyet a lakossági devizaeladósodás megakadályozásához szükséges kormányzati intézkedésekről nyújthat be az Országgyűlésnek az alkotmányügyi bizottság.
A tartozás egy részét elengedő magáncsőd bevezetését javasolja az IMF Magyarországnak a bankoknak jelentős veszteséget okozó végtörlesztési megoldások kiváltására – derült ki egy, a Figyelő honlapján nyilvánosságra került jelentéstervezetből. Ezzel a kormány egy olyan döntésre kényszerülne, amit korábban mind a Fidesz frakciója, mind a kabinet ellenzett. Ugyanakkor a Nemzetközi Valutaalap egy olyan ötletet támogat, amitől 2010-ben egyszerűen eltiltotta Romániát.
A gazdaság fellendülésének köszönhetően Németországban látványosan csökken a fizetésképtelené vált cégek, illetve háztartások száma.
Németországban tavaly 110 ezer magánszemély vált fizetésképtelenné, minden korábbinál több.
A gazdasági konjunktúra ellenére tavaly tovább nőtt a magáncsődök száma Németországban. A szövetségi statisztikai hivatal csütörtöki jelentése szerint a 108.798 csőd új rekord. 2009-hez képest 7,6 százalékos volt az emelkedés. Az eddigi csúcs 2007-ben 105 300 volt.
Németországban a gazdasági fellendülés ellenére minden korábbinál több magánszemély jelenthet csődöt az idén.
Egyezségkötés, második lépcsőként gyorsított csődeljárás és tartós törlesztési eljárás – ezek a fő pillérei az Magyar Szocialista Párt (MSZP) által kidolgozott, a magáncsőd intézményének bevezetéséről az Országgyűlésnek benyújtott törvényjavaslatnak.
Az ősszel elfogadhatja a parlament a magáncsőd intézményéről szóló törvényt, amely után az adós 80 napos fizetési haladékot kapna a hitelezőkkel való megegyezésre – írja a Világgazdaság.
A hitelező és az adós együttműködésével, de a hitelező beleegyezése nélkül is indulhatna magánszemélyeket érintő adósságrendezési eljárás - egyebek mellett ezt tartalmazza a törvényjavaslat szabályozási koncepciója, amely az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium honlapján érhető el.