A fideszeseknek megy legkönnyebben a karácsony
Csak a lakosság harmadának nem jelent anyagi gondot a karácsony.
Csak a lakosság harmadának nem jelent anyagi gondot a karácsony.
Noha az árak és a fizetések között még nagy különbségek vannak Kelet-Európa országaiban, arányaiban hasonlóan rosszul jönnek ki havi bérükből az átlagemberek.
Húsz éve Magyarország még köröket vert gazdasági fejlettségben az EU-hoz csak később csatlakozott Romániára és Bulgáriára. Azóta viszont a régiós versenytársak uniós felzárkózása lényegesen gyorsabb lett a miénknél, amit az általunk megkérdezett, Magyarországról Bukarestbe költöző magyarok is érzékelnek.
A színész bárhogy is igyekezett, szabadúszóként nem tudta megteremteni a családja anyagi biztonságát.
Kínában egy tévésorozat nyomán kirobbant divat hatására óriási kereslet alakult ki a szamarakra, mert a bőrükből főzött zselatinnak gyógyító erőt tulajdonítanak. A kínai szamárállomány nagy részét már kiirtották, a következő nyolc évben pedig letarolhatják az egész világot, ami ötszáz millió ember élelmiszer és vízellátását veszélyezteti, különösen Afrikában okozva katasztrófát.
A Louisville-i Egyetem mesterségesintelligencia-szakértője, Roman V. Yampolskiy szerint az eddigi tudományos publikációk nem igazolják azt a feltevést, hogy a mesterséges intelligencia kontrollálható marad.
Amikor megkérdezték a humoristától, hogy egy Netflix-dokumentumfilm segítene-e az anyagi helyzetén, azt felelte, hogy a dokumentumfilmek a streamingszolgáltatóval együtt menjenek a p*csába.
Csúcsot döntött a személyi kölcsönök és az áruhitelek mértéke is.
A Policy Solutions és a Friedrich-Ebert-Stiftung tanulmánya szerint ebben a kérdésben a kormánypárti és az ellenzéki szavazók is egyetértenek. A problémalista végén az oktatás, az orosz befolyás és az LMBTQ-ügyek állnak. A közvélemény-kutatásban arra is rákérdeztek, a magyarok szerint mi kell ahhoz, hogy 20 év múlva virágzó országban éljünk.
A magyarok egyre jobban érzik saját bőrükön a klímaváltozás negatív hatásait, a jelenkor legfontosabb problémájának azonban a megélhetési válságot tartják, és csak ezt követi egy esetleges ökológiai katasztrófa bekövetkezte – derült ki az Epson globális fenntarthatósági kutatásából. Bár a hazai megkérdezettek a nemzetközi átlaghoz képest pesszimistábban látják a bolygónk jövőjét, a cselekvés szintjén inkább a vállalatoktól várják a megoldást.
Megszokhattuk már: ha a kormány Brüsszelt emlegeti, akkor valamit nagyon eltolt itthon. Elemzés.
A magyar lakosság 58 százaléka nem tud lépést tartani a drágulással, 27 százaléka körülbelül a víz felszínén tartja magát, a helyzetüket javítók között pedig van egy 3 százalékos krém - írja a G7 gazdasági lap a Reacty Digital reprezentatív felmérésére hivatkozva.
A kiadásaink mellett a bevételek is nőttek, de nem ilyen mértékben, így a magyarok mérlege átlagosan havi 46 ezer forint mínusz.
Egy friss kutatás szerint a magyarok 40 százaléka úgy számol, csak 65 és 69 éves kora között mehet nyugdíjba a romló gazdasági kilátások miatt.
A községekben kétszer annyian - a lakosság 40 százaléka - élt létminimum alatt, mint a fővárosban.
Négyszázezer fölötti azoknak a száma, akiknek a nyugdíja nem éri el a havi 100 ezer forintot.
A finomítók Franciaország-szerte üzemanyag-hiányt okozó sztrájkja tovább fokozta az infláció miatt egyébként is jelentős indulatokat. Vasárnap Párizsban több tízezren vonultak utcára a megélhetési költségek miatt.
A fizetések szeptemberben, tíz év óta először, nem tudtak lépést tartani az árak emelkedésével, az energiaköltségekre ezermilliárd forintok hiányoznak a gazdaságból. Uniós pénzek híján üres az államkassza, a kormánynak pedig nincs átfogó terve a válságkezelésre.
A tétlenség vagy az intézkedésekre adott rossz válasz katasztrofális következményekkel járhat – hívják fel a figyelmet egy nyílt levélben, amit a kormánynak és Orbán Viktornak címeztek.
A MKKSZ szerint az eltelt időszakban hozott kormányzati intézkedések csak rontottak a helyzeten.