Ceglédi: Taxit is vezető emberek
Próbáljuk kicsit máshogy elképzelni a most tüntetőket. Igen, káromkodással, autórugdosással, hülye követelésekkel együtt is.
Próbáljuk kicsit máshogy elképzelni a most tüntetőket. Igen, káromkodással, autórugdosással, hülye követelésekkel együtt is.
Rohamosan zárkóznak fel a kínai bérek a fejlettebb államok munkavállalóinak kereseteihez. Egyes gazdagabb kínai régiókban az óránkénti nettó minimálbér már magasabb, mint a magyar. Egy-két év, és már havonta is többet visz haza egy kínai munkás a fejlettebb tartományokban, mint egy magyar minimálbéres. Ahol jobban keresnek a kínaiak, ott a megélhetés is többe kerül. Ha a kínai bérszinttel versenyez Magyarország, akkor ez egy olyan spirálba visz minket, mellyel nem tudunk fejlettségi szintet ugrani. Ráadásul Kína is egyre inkább az innovációra, fejlesztésre helyezi a hangsúlyt, miközben hazánk azokra a szektorokra nyomul rá, amelyeket a világ legnépesebb állama már kiebrudal az országból.
Augsburg, wir kommen – kilőtt az Európa nyugati felébe kitelepülő magyarok száma, már tavaly is félmilliós külföldi magyar kontingensről lehetett hallani, ez a tömeg pedig azóta tovább növekedhetett. Arról ugyanakkor kevés hír szól, hogy pontosan mennyi pénzre is van szükség a legalapvetőbb szükségletekre a külföldre költözésnél. Több százezer forint még akkor is jó, ha van az ember zsebében, ha már úgy vándorol ki, hogy külföldön lesz munkája.
A K&H Bank legfrissebb felmérése szerint nem hozott pozitív elmozdulást a nyár a pályakezdő fiatalok életében: csökkent a 19-29 éves városi fiatalok elégedettsége, és borúlátóbbak a várakozásaik a munkával, a pénzügyi helyzetükkel és az önálló élettel kapcsolatban.
A statisztikák szerint a 18 és 34 év közötti szlovákiai fiatalok több, mint fele él a szüleivel. Egyszerűen nincs pénzük saját lakásra. Magyarországon is sok fiatal él együtt a szüleivel, nálunk is az anyagi okok játszanak ebben szerepet.
A jüan erősödése, a magas ingatlanárak és a növekvő megélhetési költségek miatt egyre drágábbnak érzik az életet a kínaiak és a külföldiek is a kínai nagyvárosokban - derül ki több felmérésből. A kínai városok közül Hongkongban, Sanghajban és Pekingben érzik legdrágábbnak az életet az ott élő külföldiek - olvasható a Mercer amerikai tanácsadócég kedden közzétett felmérésében.
Több száz pályakezdő orvos lemondott kórházi állásáról hétfőn Izraelben. Így tiltakoznak amiatt, hogy alacsony a fizetés, és eközben drága a megélhetés – közölte a tiltakozó rezidensek vezetője.