Szudáni menekültekről forgatott a SkyNews riportere, amikor meglátta a nagybátyját a tömegben – videó
A szaúd-arábiai Dzsidda kikötőjében örökítette meg a jelenetet a kamera.
A szaúd-arábiai Dzsidda kikötőjében örökítette meg a jelenetet a kamera.
A Die Presse Wolfgang Benedeket, a Grazi Egyetem nyugalmazott professzorát, nemzetközi jogi szakértőt és az Amszterdami Egyetemen tanársegédként európai jogot oktató Stefan Salomont szólaltatja meg, akik szerint a túl sok menekültre hivatkozva sem lehet felülírni az EU-s szabályozást.
Meredeken nő az EU-ba irányuló földközi-tengeri migráció, az újabb hullámban a széteső Tunézia is ugródeszkává vált. Olaszország szükségállapotot hirdetett, az uniós szolidaritás és felkészülés gyenge.
A háború elől menekülő orosz és fehérorosz emberek mostantól nem jogosultak a gyorsított eljárásra, viszont az ukránok és a rendkívüli humanitárius esetek számára továbbra is fenntartják a lehetőséget.
Több amerikai lap is foglalkozik a Fox News tévécsatorna és a Dominion választáslebonyolító cég pereskedésével. A Wall Street Journal szerint a történet arról is szól, hogy "nem szabad bizonytalan kijelentéseket tenni, csak azért, mert a közönség ilyeneket akar hallani". Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Másfél éve nem látták egymást, most ismét találkoztak, a körülmények azonban teljesen mások – Földes András Németországban kereste fel egykori afganisztáni segítőjét. Kiderült, milyen állapotok vannak most Afganisztánban, miként juthat ki onnan az, akinek mennie kell, és miért lehet köze egy ilyen döntésnek ahhoz, hogy valaki egy külföldi újságírónak, ebben az esetben pont Földes Andrásnak segített. (A filmben felidézett afganisztáni felvételeket Földes András még a Telex újságírójaként készítette.)
A veszélyes utazás folytatódik: elmentünk Németországba, hogy kiderítsük, mi történt egykori segítőnkkel, miután mi kijutottunk Afganisztánból. A film hamarosan megnézhető a hvg360-on.
Az érkezők majdnem fele ázsiai volt tavaly.
A 2022-es újranyitás óta mintegy 80 ezer orosz és 10 ezer ukrán látogatott el a szigetre.
A több száz tiltakozó szerint a kormány a menedékkérők kitoloncolásával a halálba küldi az embereket. Görögország az utóbbi két évben több mint 8 ezer embert utasított ki és toloncolt vissza.
Az egykori futballsztár Twitter-bejegyzésében éles szavakkal ítélte el a brit kormány által beterjesztett bevándorlási törvénytervezetet, emiatt függesztették fel.
Az osztrák–szerb–magyar migrációs együttműködés több sebből vérzik, és Magyarország sokkal inkább a probléma, mint a megoldás része. Ezt Bécsben is tudják, Karl Nehammer osztrák kormányfő mégis fenntartja az együttműködést a politikai karanténban lévő Orbán Viktorral. Korrupcióban, politikai kommunikációban és az Oroszországhoz való viszonyban is jobban hasonlítanak ránk az osztrákok, mint azt sokan gondolnák.
A tűz oka egyelőre ismeretlen, és sérültekről sem érkeztek még jelentések.
Nyolcmillióan menekültek el Ukrajnából egy év alatt, és a hivatalos adtok szerint több mint 2 millió ember Magyarországon keresztül hagyta el a háború sújtotta országot. Bár az világosan látszik, hogy a menekültek többségének nem hazánk a végcél, és már jó ideje nem látni a pályaudvarokon Ukrajnából érkező tömegeket, vannak akik már egy éve itt élnek. Ebben a cikkben azt nézzük meg, kik és miért maradnak Magyarországon.
Nyolcvan túlélőt számolnak, közülük huszonegy embert kellett kórházba szállítani.
Hamarosan új életet kezdhetsz Németországban! – így reklámozhatná szolgáltatásait az az orosz férfi, aki maga is Berlinig szökött Putyin és az ukrajnai háború elől. Szergej P.-nek azonban nincs szüksége reklámra: megkérdőjelezhető módszerei ellenére könnyen jut „ügyfélhez”. A Deutsche Welle riportja.
Egy újabb európai határzár lehetőségéről, valamint a menekültek regisztrációjáról és kitoloncolásáról várható nagy vita a héten, írja a német lap.
Idén ismét nekivág az Európai Unió a migrációs probléma megoldásának. A cél az, hogy még ebben a jogalkotási ciklusban, azaz 2024 közepéig lezáruljon ez a folyamat, ami az eddigi történéseket ismerve rendkívül ambíciózus célkitűzés. A tagállami vezetők jövő héten tárgyalnak erről, az Európai Parlament pedig már túl van egy irányadó vitán.