Hozzácsaptak egy vírust a hackerek a VLC-hez, kémkedésre használják
A kiberbiztonsági szakemberek szerint még tavaly nyáron indult, és jelenleg is aktív az a hackertámadás, amelynek célja a kémkedés.
A kiberbiztonsági szakemberek szerint még tavaly nyáron indult, és jelenleg is aktív az a hackertámadás, amelynek célja a kémkedés.
Egy olyan funkció jelent meg a Windows 11 médialejátszójában, amelyre sokan felkapják majd a fejüket, sőt olyan fiatalok is lesznek, akiknek majd magyarázni kell, hogy pontosan miről is van szó.
A 4.0-ás programverzióhoz közeledik az itthon is népszerű VLC. A frissítés legalább egy szemmel látható újdonságot is hoz.
Gőzerővel dolgoznak a szoftverfejlesztők azon, hogy programjaik natív módon futhassanak az Apple M1-es gépein. A talán legnépszerűbb médialejátszó is beállt a sorba.
Rosszindulatú támadók vehetik át az irányítást a számítógép felett, ha valaki a VLC egy régebbi verzióját használja, ráadásul ismeretlen forrásból származó fájlokat futtat. Két komoly biztonsági rést is találtak a szoftverben.
Nem az Apple, nem a Google, de még csak nem is a Microsoft nevéhez fűződik az a videólejátszó alkalmazás, amelyet már hárommilliárdszor letöltöttek. Ráadásul a fejlesztőit még csak az anyagiak sem érdeklik.
A legtöbben úgy gondolják, hogy egy netről letöltött film nem sokat tud ártani a számítógépnek, de egy hozzá leszedett feliratfájl aztán már végképp nem lehet veszélyes.
De vajon kinek éri meg ilyet használni? Teszten egy Ultra HD felbontású, mindenevő médialejátszó.
Többszöri beharangozás után talán végre valóban megjelenik a VLC egy eddig nélkülözött változata.
Nem túlzás azt állítani, hogy egy korszak zárul le egy hónap múlva. Az elmúlt 15 év abszolút meghatározó zenelejátszója, a még mostanság is sokak által használt Winamp megszűnik létezni.