Így hízik közpénzen a kormánypárti sajtó – mutatjuk a számokat
A Magyar Villamos Művek nagyjából 8,5 milliárd forint értékben jelentetett meg hirdetéseket csaknem két év alatt, a pénz háromnegyede kormánypárti médiumokhoz került – tudta meg a HVG.
A Magyar Villamos Művek nagyjából 8,5 milliárd forint értékben jelentetett meg hirdetéseket csaknem két év alatt, a pénz háromnegyede kormánypárti médiumokhoz került – tudta meg a HVG.
Kikéri magának az “erőszakos követeléseket”, visszautasítja az atrocitásokat, munkatársai megalázását az MTVA abban a közleményben, amivel Magyar Péter és a Tisza Párt szombati tüntetésére reagálnak. Tételes felsorolással bizonygatják, milyen sokszor hívták meg műsoraikba az ellenzéki pártokat, és milyen sokszor nem is mentek el, de valamiért abból az időszakból szedték az adatokat, mielőtt Magyar Péter megjelent volna a színen.
Kizárólag magyar zenék lesznek mostantól hallhatóak a Petőfi Rádióban, az új műsorrend Valmar "Megjöttek a Magyarok" című számával indult.
Mostantól még nagyobb kontroll alatt tudja tartani a kormány a médiapiacot, amit eddig is kénye-kedve szerint tudott alakítani – médiapiaci szereplők és a piacot ismerők szerint erről szól az az új rendelet, amely nemzetstratégiai ágazattá nyilvánította a hazai egyetemek mellett a kiadói ágazatot, a film és televíziós műsorgyártó és műsorszolgáltató szektort is. Arról egyelőre mindenki csak találgat, miért kellett éppen most kihozni egy ilyen rendeletet. Van olyan vélekedés, hogy Soros György pénzétől tart a kormány.
Kristálytiszta az USA számára, mi folyik a magyar médiapiacon, és a kormányzati nyomulás egyáltalán nem teszi boldoggá a világ szuperhatalmát. De megkapta a magáét a monopóliumok kialakulásának megakadályozására létrehozott médiahatóság is. Az után, amit David Kostelancik amerikai ügyvivő a MÚOSZ által szervezett programon elmondott, Washington is könnyen megkaphatja a magyar kormánytól, hogy a Soros-terven dolgozik.
Nádori Péter újra elővette Herman és Chomsky híres médiaelméletét, és a teória egyes pontjai alapján arra jutott, a magyar helyzet még a putyini politikánál is tökéletesebben idézi a megosztó művet.
Orbán Viktor rendszere az autokrácia valamennyi jegyét magán viseli – állítja a HVG e heti számában a világhírű közgazdász, Kornai János, és mintha erre rezonálna minden a magyar közéletben. Ezen a héten például mindaz, ami a Népszabadsággal történt, és amiben nagyon nehéz nem meglátni a kormányt kritizáló orgánumok eltiprását célul kitűző offenzíva újabb momentumát. De persze nem csak ez működik így. Itt az erőltetett alkotmánymódosítás, itt van mindaz, ami Budapesttel történik – erről is olvashat a HVG-ben. Farkas Zoltán szubjektív lapajánlója.
Ha Pecina el akarná adni a lapjait, akkor a miniszterelnök alatti szinttel kár is lenne próbálkoznia. Vélemény.
Nem tett meg a Simicska-birodalom eddig is mindent önökért? De bizony, megtett, még annál is többet.
Nahát, a független sajtónak nincs egységes koncepciója! Kedves hetiválaszos kollégák, ti ezt nem érthetitek: azért nincs, mert független.
A WAZ lapkiadó csoport elnöke szerint az ET mulasztásokat követett el a délkelet-európai országok médiapolitikáját illetően.