Háromnapos tüntetést hirdettek a gazdák a Parlamenthez
A tüntetés érdemi részét, a traktorok belvárosi megjelenését vasárnapra időzítik.
A tüntetés érdemi részét, a traktorok belvárosi megjelenését vasárnapra időzítik.
A magyar méhészeknek talán még sosem volt ilyen nehéz évük: az enyhe tél, az európai piacokat elárasztó ukrán és kínai méz, a magas termelési költségek, az alacsony felvásárlási árak és a kevés termés szinte eladhatatlanná teszik a magyar mézet.
A napraforgó mellett a rétek, legelők, vízpartok növényvilága is nagyon rossz állapotban van. Az aszály miatt kiégtek a területek, a folyók visszahúzódtak, virágzó növények híján pedig a méhek sem tudják begyűjteni azt a nektárt, ami az áttelelésükhöz szükséges.
Az áldozat – aki egy méhész – megpróbálta füstölővel elkábítani a tomboló méhrajt, de mindhiába.
A nemzeti méhészeti program részeként 2020-tól méhcsaládonként 500 helyett 1000 forint támogatás jár a méhészeknek – jelentette be az agrárminiszter.
Keletre küldené a magyar mézet az agrárminiszter. Nagy István szerint csak elsőre tűnik ellentmondásosnak, hogy épp Kína a világ legnagyobb mézexportőre.
A háziméhek pusztulása megállítható, de nem mindegy, milyen áron. Nagyobb veszélyben vannak viszont a vadon élő kis beporzók.
A házi méhek pusztulása megállítható, de nem mindegy, milyen áron. Nagyobb veszélyben vannak viszont a vadon élő kis beporzók.
Miért kellene mindent egyedül megoldanunk, mikor segítséggel sokkal könnyebb, nem mellesleg költséghatékonyabb? – ez a mottója annak a két méhésznek, akik a mobilkorszak előnyeit kamatoztatva valósították meg ötletüket. Szerintük igenis lehetséges egy hatékonyabb és jóval kevesebb papírmunkával járó mezőgazdaságot működtetni.
Belföldön kell palackozni a kivitelre szánt magyar mézet, mert csomagolás nélkül a gyenge minőségű távol-keleti mézek javítására használják föl a külföldi üzemek – mondta Nagy István agrárminiszter a közrádiónak.
Publicistánk ismét belevetette magát a munkába, ezúttal egy méhészetben talált állást.
A magyar mézet veszélyeztetheti, ha még több helyen engedélyeznék a méhekre veszélyes növényvédő szereket – állítják a méhészek.
A Spar áruházlánc ezentúl csak magyar vagy EU-ból származó mézet árusít – írja a cég közleményére hivatkozva a Magyar Nemzet.
Brüsszelben tiltakoznak a magyar méhészek a kínai mézimport szabályozásának szigorítása érdekében.
A méhészek azt szeretnék, ha az agrárdiplomácia kiállna az akácfák megvédéséért, mert ez a növény adja a méhészek megélhetését.
Egy észak-olaszországi kisváros lakosai népszavazással tiltatták be a tömeges méhpusztulást okozó növényvédő szerek használatát, azonban úgy tűnik a zöld szemléletű érdekérvényesítésnek az EU-s szabályozások nem kedveznek.
Magyarországon folyamatosan nő a méhcsaládok és a méhészek száma: az országban több mint 20 ezren foglalkoznak méhészettel, a méhcsaládok száma pedig meghaladta az egymilliót – közölte Gere Antal Gábor, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) mezőgazdasági főosztályának állattenyésztési szakreferense kedden Budapesten egy szakmai fórumon.
A mézelőméh-kolóniák fogyásáról szóló tanulmányok elkészítéséhez az Európai Unió Magyarország számára 141 276 eurónak megfelelő forintkeretet - azaz valamivel több, mint 40 millió forintot - biztosít - tették közzé a kormányzati hírportálon szerdán.