#nemzetbiztonság

Így csúszott ki Snowden az NSA résén
 

Így csúszott ki Snowden az NSA résén

Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség tavaly azt tervezte, hogy mintegy négyezer munkatársát - elsősorban számítógép-használati szokásaikat - helyezi megfigyelés alá. A több millió dollár értékű kormányzati hajtóvadászat megvalósítását többször elhalasztották, és az egyes biztonsági intézkedéseket eltérően alkalmazták a titkosszolgálatok. Így történhetett, hogy az ügynökségek felderítő rendszerei nem vették észre, amikor Edward Snowden titkosított dokumentumokat tölt le az NSA hálózatáról.

MTI MTI




 

"Köszönöm, hogy fölemelt!" – erről beszélt Portik a titkosszolgálatnak

A jobboldal le akarja takarítani a baloldalt – állította Portik Tamás azon a beszélgetésen, amelyet az NBH főigazgatójával folytatott még 2008-ban. Az egykori olajbűnöző a rögzített beszélgetések nyilvánosságra hozott leirata szerint azt mondta: pénzzel támogatta az MSZP-t, viszont ha jön a Fidesz, őt elviszik. Laborc Sándor korrupt rendőrökről, ügyészekről, bírókról és politikusokról várt volna információkat, de megjegyezte: nem minden politikus ügye fog eljutni a vádemelésig, mert az a fontos, hogy „helyre rakják a dolgokat”.

hvg.hu hvg.hu

„Korrupt az ember, azt tudom” – a Portik–Laborc-találkozó jegyzőkönyvei
 

„Korrupt az ember, azt tudom” – a Portik–Laborc-találkozó jegyzőkönyvei

Kiadta az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) annak a két beszélgetésnek a leiratát, amelyek Laborc Sándor, illetve a jelenleg emberölésre való felbujtással gyanúsított Portik Tamás közt zajlott még 2008-ban. A titkosszolgálat által rögzített beszélgetések leiratait eredetileg 30 évre titkosították, de ezt most feloldották, így – a nevek kitakarásával – ön is elolvashatja, miről beszélgetett az NBH-főigazgatója az egykori olajbűnözővel.

hvg.hu hvg.hu

Zöld utat ad a kormány a titkos adatgyűjtésnek nemzetbiztonsági dolgozóknál
 

Zöld utat ad a kormány a titkos adatgyűjtésnek nemzetbiztonsági dolgozóknál

A nemzetbiztonsági ellenőrzés kétlépcsőssé válna: az első lépcső adattári ellenőrzést jelent, amelynek során titkos információgyűjtés is folytatható. A javaslat szerint miniszterek, államtitkárok, a nemzetbiztonsági bizottságba jelölt és megválasztott képviselők esetén csak ezt az ellenőrzést kell lefolytatni. A második lépcsőben szintén lehetővé válik a titkos adatgyűjtés.

MTI MTI

Boross Péter:
 

Boross Péter: "az ország érdeke a nemzet múltjának feltárása"

Az ország érdeke a nemzet múltjának feltárása, mégpedig úgy, hogy a korabeli dokumentumokat kellő forráskritikával kezelik - mondta Boross Péter volt miniszterelnök A XIX-XX. századi magyar állam nemzetbiztonsági szervezetei című gyűjteményes kötet bemutatóján szerdán Budapesten, a Károli Gáspár Református Egyetemen.

MTI MTI

Pintér megnyílt a titkosszolgálati botrány ügyében
 

Pintér megnyílt a titkosszolgálati botrány ügyében

Fordulat történt a belügyben a volt főkém, Laborc Sándor és az alvilági leszámolásokkal gyanúsított Portik Tamás viszonyának megítélésében. Pintér Sándor úgy döntött, hogy lehetővé teszi a találkozókról készült felvételek leiratának nyilvánosságra hozatalát, igaz, a szolgálatok korábban cáfolták, hogy kapcsolatuk lett volna Portikkal vagy egykori olajozó cégével. Az ügy hónapok óta húzódik, és nem zárható ki, hogy a kormányon belüli ellentétek vezettek a szivárogtatáshoz.

M. László Ferenc M. László Ferenc

Nemzetbiztonsági trükkel mászna ki a 4-es metró csapdájából a BKV
 

Nemzetbiztonsági trükkel mászna ki a 4-es metró csapdájából a BKV

A „nemzetbiztonsági érdek” kissé homályos, de mindent felülíró fogalmával próbált meg kimászni a BKV abból a közbeszerzési hurokból, amibe a négyes metró évek óta tartó csúszása miatt keveredett. A közgyűlés még a támogatási szerződést is módosította, hogy a beruházást felügyelő mérnökcég helyére fővárosi céget ültethessenek. A kockázatok tízmilliárdokban mérhetők, bár a BKV szerint ez volt a lehető legjobb megoldás.

Kovács Áron Kovács Áron