#nyugdíjas

A nyugdíjasoknak mindössze 4 százaléka internetezik

Jelenleg közel 4 millió 50 év feletti ember él Magyarországon, de csak 16 százalékuk ül le rendszeresen a számítógép elé, a nyugdíjasok között pedig mindössze 4 százalék internetezik - hangzott el az Informatikai Érdekegyeztető Fórum (Inforum) keddi tájékoztatóján.



Gyurcsány megvágja a „szent teheneket”?

Közgazdászok, volt kormánytagok, piaci elemzők egyöntetűen állítják, a kormány halogatja az igazán fájdalmas döntéseket, a költségvetés kiadási tételeinek drasztikus lefaragását. Gyurcsány még mindig kímélni próbálja a Kádár-rendszer "szent teheneit", a nyugdíjasokat, a közhivatalok felduzzasztott állományát, más, különféle állami kedvezményeket élvező csoportokat. Tudja, ha hozzányúl az eddig többé-kevésbé érinthetetlen szent tehenekhez, választói bázisa még inkább összezsugorodik.