Újra bíróság elé állhat áprilisban Európa egyik legvéresebb tömeggyilkosságának felelőse
Az illetékes főügyész életfogytiglani börtönbüntetés kiszabását kérte a volt boszniai szerb vezetőre, mert a 40 év börtönt túl enyhének találta.
Az illetékes főügyész életfogytiglani börtönbüntetés kiszabását kérte a volt boszniai szerb vezetőre, mert a 40 év börtönt túl enyhének találta.
A Reuters rekonstruálta tíz rohingya férfi tavaly szeptemberi kivégzésének történetét három fotó segítségével, amelyeket a helyszínen, egy Inn Din nevű faluban készített az egyik buddhista lakó. A tíz férfi között két diák is volt. A Reuters két újságíróját őrizetbe vette a mianmari rendőrség, amikor a brutális kivégzés részleteinek feltárásán dolgoztak.
A mianmari kormány, amely még most is a hadsereg befolyása alatt áll, számíthat egy nagyon komoly támogatóra a rohingya konfliktus kapcsán kibontakozó nemzetközi diplomáciai csatározásokban: Kínára.
Úgy fest, a mianmari hadsereg végső megoldást akar a rohingyák problémájára. A muszlim kisebbség az ország lakóinak négy százalékát teszi ki, az általa lakott régió régóta vallási torzsalkodások helyszíne. De a militáns buddhizmus 2010-es színrelépésével és viharos terjedésével eldurvulni látszódnak a dolgok – az országépítő ideológia százezreket sújt.
Gyerekek, nők ezrei lehetnek veszélyben, mert országuk kormánya elkergette őket szülőföldjükről. Egyre csúnyább a mianmari történet.
Nyílt levéllel fordult csütörtökön Aung Szan Szú Kji Nobel-békedíjas mianmari vezetőhöz a szintén Nobel-békedíjas Desmond Tutu nyugalmazott dél-afrikai érsek, arra kérve a burmai politikust, hogy emelje fel hangját a mianmari Arakán államban "lassú népirtás" áldozatává váló muszlim rohingjákért.
ENSZ: Aszad az év eleje óta többször vetett be klorin gázt ellenfeleivel szemben.
Olyan, mint a kiszáradt chips - mondott véleményt a közösen elfogyasztott pókokról és tücskökről Angelina Jolie egyik csemetéje.
Becslések 7-10 millió közé teszik a holodomorban meghaltak számát.
A 20. század elején két afrikai törzset semmisített meg a Német Császárszág, miután földjeiket, munkaerejüket maximálisan kihasználták. A túlélőket koncentrációs táborokban sanyargatták. Németország most készen áll a bocsánatkérésre.
Tizenegy vádpontból tízben bűnösnek találta Radovan Karadzicot az egykori Jugoszlávia területén elkövetett háborús bűnöket vizsgáló Nemzetközi Törvényszék. Csütörtökön hirdettek ítéletet Hágában: a volt boszniai szerb elnököt negyven év börtönre ítélték. Felelősnek mondták a srebrenicai népirtásért és Szarajevó ostromáért. Karadzic fellebbez.