Újra bíróság elé állhat áprilisban Európa egyik legvéresebb tömeggyilkosságának felelőse
Az illetékes főügyész életfogytiglani börtönbüntetés kiszabását kérte a volt boszniai szerb vezetőre, mert a 40 év börtönt túl enyhének találta.
Az illetékes főügyész életfogytiglani börtönbüntetés kiszabását kérte a volt boszniai szerb vezetőre, mert a 40 év börtönt túl enyhének találta.
A Reuters rekonstruálta tíz rohingya férfi tavaly szeptemberi kivégzésének történetét három fotó segítségével, amelyeket a helyszínen, egy Inn Din nevű faluban készített az egyik buddhista lakó. A tíz férfi között két diák is volt. A Reuters két újságíróját őrizetbe vette a mianmari rendőrség, amikor a brutális kivégzés részleteinek feltárásán dolgoztak.
A srebrenicai mészárosként emlegetett Ratko Mladicra az ügyészség életfogytig tartó börtönbüntetés kiszabását kérte.
A mianmari kormány, amely még most is a hadsereg befolyása alatt áll, számíthat egy nagyon komoly támogatóra a rohingya konfliktus kapcsán kibontakozó nemzetközi diplomáciai csatározásokban: Kínára.
Csaknem száz ország támogatja a vétójog korlátozását a Biztonsági Tanácsban a népirtás és más súlyos bűntények esetében
Úgy fest, a mianmari hadsereg végső megoldást akar a rohingyák problémájára. A muszlim kisebbség az ország lakóinak négy százalékát teszi ki, az általa lakott régió régóta vallási torzsalkodások helyszíne. De a militáns buddhizmus 2010-es színrelépésével és viharos terjedésével eldurvulni látszódnak a dolgok – az országépítő ideológia százezreket sújt.
Gyerekek, nők ezrei lehetnek veszélyben, mert országuk kormánya elkergette őket szülőföldjükről. Egyre csúnyább a mianmari történet.
Nyílt levéllel fordult csütörtökön Aung Szan Szú Kji Nobel-békedíjas mianmari vezetőhöz a szintén Nobel-békedíjas Desmond Tutu nyugalmazott dél-afrikai érsek, arra kérve a burmai politikust, hogy emelje fel hangját a mianmari Arakán államban "lassú népirtás" áldozatává váló muszlim rohingjákért.
ENSZ: Aszad az év eleje óta többször vetett be klorin gázt ellenfeleivel szemben.
Olyan, mint a kiszáradt chips - mondott véleményt a közösen elfogyasztott pókokról és tücskökről Angelina Jolie egyik csemetéje.
Becslések 7-10 millió közé teszik a holodomorban meghaltak számát.
A 20. század elején két afrikai törzset semmisített meg a Német Császárszág, miután földjeiket, munkaerejüket maximálisan kihasználták. A túlélőket koncentrációs táborokban sanyargatták. Németország most készen áll a bocsánatkérésre.
Népirtást hajt végre az Iszlám Állam Szíriában és Irakban az ENSZ szerint.
A 73 éves bangladesi politikus kimerítette jogorvoslati lehetőségeit, már csupán az elnökhöz fordulhat kegyelemért.
Tizenegy vádpontból tízben bűnösnek találta Radovan Karadzicot az egykori Jugoszlávia területén elkövetett háborús bűnöket vizsgáló Nemzetközi Törvényszék. Csütörtökön hirdettek ítéletet Hágában: a volt boszniai szerb elnököt negyven év börtönre ítélték. Felelősnek mondták a srebrenicai népirtásért és Szarajevó ostromáért. Karadzic fellebbez.
John Kerry amerikai külügyminiszter csütörtöki értesülések szerint népirtással vádolja majd meg az Iszlám Állam nevű terrorszervezetet.
Máig nem tudni, pontosan hányan és kik haltak meg a srebrenicai vérengzés során, amelyet húsz évvel ezelőtt, 1995. július 11-én és a következő napokban követtek el a boszniai szerb erők a bosnyákok ellen, s a mészárlás néhány felelőse ellen jelenleg is folyik még a bírósági eljárás.
A török elnök azt azért nem mondta, hogy népirtás volt az örmények elleni rémtettek sokasága az első világháborúban, de annyit kimondott, hogy osztozik az örmények fájdalmában.
Április 17-én van a vörös khmer rémuralom kezdetének 40. évfordulója. A 20. század legvéresebb diktatúrái közé sorolt rezsim négy éve alatt a több mint tízmilliós Kambodzsa lakóinak közel egynegyede az éhínség, a kínzások, és a kitelepítések áldozata lett. A rezsim áldozatainak koponyáit a népirtás áldozatainak múzeumában, a Phnom Penhtől nyolc kilométerre lévő Csung Ekben fényképezte le az EPA fotósa.
A törökök által lemészárolt örmények emlékére mutatott be örmény szertartású misét a katolikus egyházfő a római Szent Péter-bazilikában. Vatikáni információk szerint Törökország diplomáciai úton már előre tiltakozott a mise ellen.