„Nem jött be” – mondta Lantos Csaba, amikor felkérdezték titkos ciprusi üzletéről
A Gazdasági Bizottságban került szóba a bő másfél évtizede indított egykori vállalkozás.
A Gazdasági Bizottságban került szóba a bő másfél évtizede indított egykori vállalkozás.
Nem bontotta ki az igazság minden részletét Ráczné Földi Judit, a Demokratikus Koalíció elnökségi tagja, amikor 2021-ben az előválasztáskor céges érdekeltségének offshore hátteréről nyilatkozott. A jogerős bírósági ítélet szerint az erre rávilágító Válasz Online megalapozottan írta emiatt róla, hogy hazudott.
Faller Jenő állami és magáncégek tanácsadójaként dolgozott, eközben pedig egy offshore cége is volt.
A valaha volt legnagyobb nemzetközi offshore adatszivárgásból, az úgynevezett Pandora-iratokból kiderül, hogy Rogán Antal és Mészáros Lőrinc bizalmasai is rendelkeztek titkos offshore-üzletekkel.
Egy budapesti és egy mádi ingatlan is érintett.
Az offshore vajon mi? – tették fel ezt az intim kérdést a sorozatunk első két része után is. Eddig a legfontosabb adó- és társasági jogi jellemzők, valamint történetiségük alapján vettük számba a vállalkozási típusokat, jóllehet az offshore cégre nem létezik egységes, globális definíció. Az államok viszont igyekeztek a maguk módján kategorizálni az adóparadicsomokban bejegyzett társaságokat. A jogi háttér egyszerre teremt lehetőségeket és bizonytalanságokat.
A moldovai korrupcióellenes hatóság 15 bíró letartóztatását rendelte el. A hivatal azzal vádolja az igazságügyi apparátus embereit, hogy tagjai egy nemzetközi bűnszervezetnek, amely 20 milliárd dollárnyi, Oroszországból származó piszkos pénzt fehérített ki.
Ezt a tapintatlan kérdést teszi fel az adóhatóság, illetve a nagy pénzügyi csalások hivatala, ha érvénybe lép az új törvény a gyanús eredetű pénzek kivizsgálásáról az Egyesült Királyságban.
Kiterjedt bírói gyakorlata még nincs a tényleges tulajdonos felkutatásának, de a Kúria már hozott irányadó döntést.
Közel 900 magyar offshore céget vizsgált át a Nemzeti Nyomozó Iroda az offshore-botránnyal összefüggésben Magyarországon.
A Fidesz közép-magyarországi regionális igazgatója szerint különbséget kell tenni azok között az offshore cégek között, amelyek Magyarországon foglalkoztatnak alkalmazottakat, adót fizetnek, és hozzájárulnak a költségvetéshez, és azok között, amelyek arra jöttek létre, hogy külföldön parkoltassák a pénzüket.