Az egyik egyetemre egy jelentkező volt, de őt sem vették fel
Van egyetem, ahova több mint tízezer hallgató jutott be, és van, ahova egy sem.
Van egyetem, ahova több mint tízezer hallgató jutott be, és van, ahova egy sem.
Majdnem százezren várnak az SMS-re, vagy emailre, amiből kiderül, szeptembertől mit és hol fognak tanulni.
A legnépszerűbb egyetem 2022-ben is az ELTE.
Egy színházi és filmes szakembereket képző intézmény fenntartója azért kritizált egy államvizsgázó hallgatót, mert az szerinte a filmjében nem vette figyelembe, hogy a magyar társadalom 90 százaléka (sic!) elutasítja a transzszexualitást. A diák konzulense az esetet követően felmondott, és most kitálalt egy véleménycikkben.
Az intézmény igazgatója most új munkavállalókat keres a helyükre.
Tíz éve nem sikerültek ilyen jól a vizsgák, mint a tavaszi érettségin.
Az oktatásért felelős tárca hallgat az ügyben, a tankerület szerint egyéves megbízásokkal nevezhetnek ki intézményvezetőket.
A szakszervezet szerint nem háborús, hanem a gyermekeket, a fiatalokat és a családokat érintő veszélyhelyzet van az országban.
Mémekkel és szokatlanul őszinte álláshirdetéssel jelentkezik a Vajk-sziget Általános Iskola.
Az államkasszát nem a kisadózók megsarcolásával kellene megvédeni – üzenték.
Lesz a nyelvtanárok között, aki nem tud legálisan órát vállalni, a nyelviskolák pedig minden bizonnyal áremelésre kényszerülnek.
Deszegregációs lépések az általános iskolákban, a kisiskolák összevonása és igen jelentős pedagógus béremelés – ezek az Európai Bizottság legfőbb elvárásai a magyar kormánnyal szemben, hogy megállapodhassanak az uniós forrásokról.
Egyre szorongatóbb a tanárhiány. A Duma Aktuálnak azonban van megoldási javaslata. Vezényeljenek fociszurkolókat az iskolákba, akik új elemekkel színesítenék az intézmények működését: iskolai betegségek megállapítása vénaszkenner segítségével, földrajzórán a budapesti fogdák elhelyezkedése lenne terítéken, testnevelésórán pedig jöhet a lépcsőzés sörrel. KAP-tól azt is megtudhatjuk, hogy néz majd ki egy szülői értekezlet ilyen környezetben.
A közoktatás összes baja között csak marginális problémát jelentenek az ország településeinek már csak kevesebb mint felében működő kisiskolák. Ezek bezárása spórolást nemigen jelent, a tanárhiányt nem oldja meg, az oktatás minőségét sem fogja javítani, ám súlyosbíthatja a rendszer társadalmi problémáit.
Mi lesz, ha már csak magániskolával biztosíthatjuk a minőségi oktatást gyermekünk számára? Honnan teremtsük elő a pénzt így a felsőoktatásra? Cikkünkben bemutatjuk, hogy tudjuk szülőként előre finanszírozni az egyetemi költségeket.
Az iskolaszerkezet átalakításának Pintér Sándor által megszellőztetett terve a kormánypárton belül is politikai feszültségeket okozhat, pedig a bezárni tervezett kisiskolák csak marginális problémát jelentenek a közoktatás összes baja között.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szenátusa eltörölte a hallgatók által fizetendő olyan térítési díjakat, mint a tárgyújrafelvétel vagy az utóvizsga díja, így az intézményben tanulóknak – más hazai felsőoktatási intézményekkel ellentétben – nem kell ilyen jellegű plusz kiadással számolniuk. Az intézkedés bejelentését éppen a felvételi sorrendmódosítás határideje előtti hajrára időzítette az intézmény.
Maruzsa Zoltán szerint a romló gazdasági környezetben kisebb lesz a munkaerőpiac elszívó hatása.
Hargita megyében kettő, Maros megyében egy iskola érintett. Ahol nullaszázalékos a sikeres érettségik aránya, nem indíthatnak gimnáziumi osztályt.