Ankara „háborúnak” minősítette az orosz inváziót, lezárhatja a szorosokat
A retorikai változtatás lehetővé teszi Törökország számára, hogy a Montreaux-i paktum alapján korlátozza az orosz hadihajók áthaladását a Földközi-tengerről a Fekete-tengerre.
A retorikai változtatás lehetővé teszi Törökország számára, hogy a Montreaux-i paktum alapján korlátozza az orosz hadihajók áthaladását a Földközi-tengerről a Fekete-tengerre.
hvg.hu
Hatalmas barna karikákkal a szeme körül nyilatkozik az utóbbi napokban Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, aki 2019-ben minden korábbi politikai tapasztalat nélkül nyerte meg az államfőválasztást. Akkor könnyebb dolga volt, mint most, amikor nem a népszerűtlen Petro Porosenko hivatalban lévő elnökkel kell szembe szállni, hanem a világ egyik legerősebb hadseregével, az orosz armadával.
Több európai ország már meglépte, Magyarország még nem.
hvg.hu
Az orosz csapatok vasárnap reggel törtek be a másfélmilliós városba.
hvg.hu
Az orosz oldalon.
hvg.hu
Az Ukrajna elleni támadás a japán miniszterelnök szerint aláássa a nemzetközi rend alapjait.
hvg.hu
Az olasz sajtó szerint olasz különleges egységek érkeznek Magyarországra és Romániába.
hvg.hu
A nő már akkor elnézést kért, később saját közösségi oldalán írt az esetről.
hvg.hu
Az ukrán elnök nem akar Fehéroroszországban tárgyalni, de ez nem érdekli az oroszokat.
hvg.hu
Ritkán látott felvételek a háború véres valóságáról.
hvg.hu
Az oroszországi agresszió miatt döntöttek így.
hvg.hu
Ádám elmondta, mit tapasztal Kijevben és személyesebb kérdésekre is válaszolt.
hvg.hu
A külgazdasági és külügyminiszter az ukrán-magyar határon jelentette be, hogy Magyarország mindenben segít a menekülteknek, a kormány pedig felajánlott egymillió euró segélyt. Viktor Mikita, Kárpátalja kormányzója pedig arról beszélt: "a végsőkig harcolni fogunk, miénk lesz a győzelem".
hvg.hu
A vádak szerint Moszkva Ukrajna elleni inváziójával megsértette a nemzetközi jogot.
hvg.hu
Bárki bármi tud a magyar csapatokról, ne beszéljen róla.
hvg.hu
Finnország és Románia után több ország is bejelentette, lezárja légterét az orosz kereskedelmi gépek előtt az ukrán háború miatt.
MTI
MTI
hvg.hu
Állampolgárságtól függetlenül.
hvg.hu
Megvannak a megfelelő erőforrásaik és eszközeik, hogy fenntartsák a pénzügyi stabilitást.
hvg.hu
A legnagyobb számban, 156 ezren eddig Lengyelországba érkeztek az Ukrajnából a háború elől menekülők, de 62 ezren lépték át a határt Magyarország irányába is. Az ENSZ nem tartja kizártnak, hogy ötmillióra is nőhet a menekültek száma.
MTI
MTI
hvg.hu