szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az orosz elnök a NATO-tagországok „agresszív kijelentéseire” válaszul helyezte készültségbe a nukleáris erőket.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Egyelőre nem látni változást az orosz nukleáris erőknél, amelyeket vasárnap helyezett készültségbe Vlagyimir Putyin orosz elnök, a NATO-tagországok „agresszív kijelentései” miatt. Erről Ben Wallace védelmi miniszter beszélt a BBC szerint.

A tárcavezető Wallace szerint Putyinnak tudnia kell, hogy ha atomfegyvert vet be, akkor az ellene irányuló nyugati válasz is sokkal súlyosabb lesz. Azt is megjegyezte, hogy ez „egy retorikai harc”, amit annak megfelelően kell kezelni.

Wallace hozzátette azt is, hogy Putyinnak észre kell vennie, hogy az egyetlen barátja most a fehérorosz elnök, és rá kell jönnie, hogy a történelem rossz oldalán áll.

Légiriadó Kijevben az ukrán-orosz tárgyalások reggelén, Bergyanszk városát elfoglalták - percről percre hírfolyam

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint kucsfontosságú lesz az elkövetkező 24 óra Ukrajna számára. Hétfőn találkoznak az ukrán és az orosz delegációk a fehérorosz határnál, de a tárgyalások sikeréhez nem fűz sok reményt az ukrán elnök. Bergyanszk százezeres városát bevették az oroszok. Percről percre hírfolyamunk a háború ötödik napjáról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!