Mi történne, ha Kapu Tibor kidobna egy papírrepülőt a Nemzetközi Űrállomásról?
A Tokiói Egyetem kutatóinak legújabb munkája segíthet abban, hogy a jövőben fenntarthatóbbá váljanak az űrbéli küldetések.
A Tokiói Egyetem kutatóinak legújabb munkája segíthet abban, hogy a jövőben fenntarthatóbbá váljanak az űrbéli küldetések.
Az alábbi videóban szereplő férfi igazi fanatikusa a repülőgépeknek, kiváltképp a Boeing 777-esnek. 10 évvel ezelőtt el is határozta, készít magának egy makettet – papírból.
Gyerekkorát idézheti fel ezzel a papírrepülős alkalmazással, ami egy klasszikus mobiljátékra hasonlít.
Zseniális az ötlet, és a videók alapján a megvalósítás is: egyszerű eszközzel turbózták fel a strapabíró papírból hajtogatott repülőgépet, amit mobillal a kertben, a parkban, az irodában vagy a lakásban is lehet irányítani, sőt, trükkökre is képes a levegőben. 10 ezer forintért remek választás lehet karácsonyra.
Az emberek számára egyszerű feladat a papírrepülő hajtogatása és elindítása, egy gépet azonban alaposan meg kell tervezni ahhoz, hogy ilyen tudjon csinálni. Főleg, ha Legóból van.
Tudták, hogy van papírrepülő-világbajnokság? Pénteken és szombaton Salzburgban tartották az idei döntőt 80 országból 535 csapat vett részt rajta, és három nagyon komoly versenyszámban mérték össze tudásukat a versenyzők. A győztes repülő több mint 50 métert haladt a levegőben.
Német egyetemistáknak sikerült megalkotniuk a világ legnagyobb papírrepülőjét, amely 18 méteres utat tett meg a levegőben.
Megbüntette az UEFA a német futballszövetséget, mert a német szurkolók ökölnyi papírgalacsinokat dobáltak a pályára a portugálok elleni meccs alatt szombaton – számolt be a BBC.
Új repülési rekord született: 69 métert és 10 centit szállt egy papírrepülő 6 méterrel túlszárnyalva a korábbi világcsúcsot.
Az iskolában kapott feladat értelmében adatokat kellett látható vagy hallható formába önteni.
Három brit fiatalember meglepő kísérletre vállalkozott: egy papírcsövekből készült, csaknem egy méter szárnyfesztávolságú repülőt juttattak fel közel 30 kilométeres magasságba. A Vulture-1 az indítóállástól mintegy 40 kilométerre sikeres landolást hajtott végre, a fedélzetére szerelt kamerákkal pedig lélegzetelállító felvételeket is készített.
A New Yorki-i Sam Fuller egy papírrepülőt dob ki Manhattani lakásának 31. emeletéről, amelyet barátja végig filmez.