Rendkívüli parlamenti ülést hívna össze a Fidesz csütörtökre
Néhány téma sürgős tárgyalása miatt a Fidesz rendkívüli parlamenti ülés összehívását kéri Kövér Lászlótól.
Néhány téma sürgős tárgyalása miatt a Fidesz rendkívüli parlamenti ülés összehívását kéri Kövér Lászlótól.
Most még havonta 82,5 milliót költ az állam a gépek tárolásáért, de hamarosan egy állami tulajdonú raktárba viszik őket, ahol a teljes egészségügyi stratégiai készletet is tárolják majd.
A fenyő eddig egy hajdúszoboszlói családi ház kertjében állt.
A rendezvényen, ahol a volt igazságügyi miniszter beszélt, elhangzott az a mondat is, hogy „a munkásság politikai képviseletét elhagyták a szocialista, szociáldemokrata pártok, ezért a munkásság egyedül a nemzeti, szuverén kormányoktól remélhet védelmet".
Benyújtotta a Fidesz-frakció a „szuverenitásvédelmi" jogszabálycsomagot, amellyel Kocsis Máté már régóta fenyegeti az ellenzéki pártokat, az újságírókat és a civileket. A javaslatot gyorsan elfogadhatja a parlamenti Fidesz-KDNP-s többség, annál is inkább, mert erre építi majd a kormány(párt) a jövő évi választások kampányát. Kérdés, ez a jogszabály is az Európai Bíróságon jogellenesnek kimondott civiltörvény és a Stop Soros-törvény sorsára jut-e.
Egyre több a klubszerű tömörülés: van már parlamenti “képviselete” az imának, az LMBTQ-jogoknak, a mesterséges intelligenciának, az űrpolitikának, sőt már a WHO elleni fellépésnek is.
Mindenki korrupcióval vádolja a másikat. Egyébként épp a jövő évi költségvetésről szavaztak.
Erről árulkodik a rezsibiztos friss posztja.
A robbantásra két nappal azt követően került sor, hogy az IDF Goláni zászlóalja elfoglalta az épületet.
A jövő héten ismét ülésezik a parlament, de a négy ülésnap egyikén sincs napirenden továbbra sem a svéd NATO-csatlakozás megszavazása. Sőt egészen az őszi ülésszak végéig, december 12-ig nem látszik az erről szóló voksolás a parlamenti naptárban. A törvényjavaslat másfél éve vár a sorára, de amit egy napja nyújtottak be, azt jövő héten már tárgyalják is.
A belügyminiszter a parlament rendészeti bizottsága előtt beszélt az éves meghallgatásán. Bár az egészségügy és oktatás is hozzá tartozik, ezekről a bizottság előtt nem beszélt.
Az államtitkár azt állítja, hogy órákig szokott korzózni azon a pár négyzetméteres területen, ahová még betehetik a lábukat az újságírók.
Szinte nem volt olyan téma, az akkugyáraktól a magyar külpolitikán át a vendégmunkásokig, amely elő ne került volna sokszor meglehetősen nyers megfogalmazásokkal a parlament hétfői ülésén, ahol az ellenzéki képviselők kérdéseire Orbán Viktor kormányfő válaszolt.
Nem tudni, mi áll a csádi államfő „meghívólevelében”, mindenesetre megvan a parlamenti jóváhagyás a magyar katonai kontingens közép-afrikai missziójára. Ez alapján a 200 magyar katona a Csáddal határos másik hat országban – Líbiától Szudánon át Nigerig – is „katonai feladatokat végezhet.”
Vitályos Eszter bevédte miniszterét.
A külgazdasági és külügyminiszter éves bizottsági meghallgatásán előkerültek a sokat vitatott magyarországi akkumulátorgyárak is. Szerinte nem az a megoldás, ha „elkezdjük szítani az emberek legitim kétségeiből fakadó feszültséget, hanem az, ha elmondjuk nekik, hogy miért jó, ha egy akkugyár a szabályokat szigorúan betartva működik".
A népjóléti bizottságban meghirdetett tájékoztatót törölték, mert szerintük politikai hisztériakeltés folyik az ügyben. A bizottság DK-s elnöke, Varga Zoltán szerint „ha erről egy szakbizottságot nem engednek beszélni, az nem csak gyávaság, hanem bűn, amiért előbb-utóbb mindenkinek felelnie kell".
A kormánypárti képviselők munkahelyéért a frakció fizet.
A svéd NATO-csatlakozás ratifikációja ezen a héten is kimaradt a napirendből.