Regina Spektor különös alkotó – nem ő akar dalokat írni, a zene áramlik felé
Új albuma, a Home, Before and After a lebegés üdvözült állapotában készült egy New York-i templomban.
Új albuma, a Home, Before and After a lebegés üdvözült állapotában készült egy New York-i templomban.
A korábban többek közt a neóban és saját, Peter Kovary & the Royal Rebels nevű együttesében is zenélő énekes-gitáros 50 éves korában, hosszan tartó súlyos betegség után hunyt el.
A RepTár Szolnoki Repülőmúzeum udvarán ad koncertet július 9-én a most 40 éves zenekar.
A BSW pop-rap együttessel közös, BAZ+ című számmal jelentkezett a Tankcsapda, amit két nap alatt csaknem egymillióan láttak. És rengetegen gyűlölnek.
„Ééén vagyok a kis tehééén, ülök a fa tetejééén” – az eredetileg gyerekeknek készült és vicces animációt kapott dal sikere hozta létre, mintegy véletlenül a zenakart húsz éve. A Kistehén április végén, túl a Szájbergyerek elsöprő sikerén, a Jó csávó a Markó, az Ezt is elviszem magammal című dalokon, európai és amerikai turnékon, stílusváltásokon, nyolc albumon, pénteken a Budapest Parkban végleg elbúcsúzik a rajongóktól. Interjú Kollár-Klemencz László zenekarvezetővel.
Ötven éve adta elő utoljára koncerten a Pink Floyd a progresszív és a szimfonikus rock kiemelkedő albumaként is emlegetett Atom Heart Mother című szvitjét, amit most egy magyar tribute zenekar kelt életre.
Betegsége, a járvány miatti karantén, és amiatt, hogy mára időnként persona non grata a legtöbb médiafelületen, időnként arra gondol, hogy búcsút mondjon a pályának. Ennek ellenére ősszel nagy Aréna-koncertre készül és továbbra is abban bízik, hogy „Lesz még Magyar Köztársaság”, még ha ez szerinte most időben kissé ki is tolódott. Interjú Bródy Jánossal.
A zenekar a nyolcvanas évek második felében futotta legfontosabb köreit, ám a The Tipping Point nem olcsó nosztalgiakör.
A hét egyik legnagyobb botrányát Will Smith szállította az Oscar-gálán elcsattant pofonjával, vasárnap pedig újabb (reméljük, csak jelképes) pofonok kiosztása várható a magyar választásokon. Erről eszünkbe jutott egy sor dal a témában, meg is lepődtünk, mennyire visszatérő téma a magyar popzenében a pofon. A bokszban 10-et számolnak a kiütés előtt, így hát mi is ennyi dalt gyűjtöttünk. És mindez nem egy április 1-jei tréfa, komoly állítás, mutatjuk is.
A Spoon Lucifer on the Sofa című albuma egyszerre karcos, okos, popos és rockos. És egy deka mócsing sincs rajta.
A rockzene aranykora egybeesett a vietnámi háborúval, a 60-as évek végén a legtöbb előadó meg is írta a saját háborúellenes dalait, de a téma később is sokszor előkerült a színpadokon és a lemezeken. Ahogy a szerelem és a zene örök, úgy, sajnos – mint azt Ukrajna lerohanása is bizonyítja – a háború is az, így ez is egy jellemző toposza a könnyű műfajnak. Nem is lehet a teljesség igényével válogatni a háborúellenes dalok közül, de talán érdemes felidézni az alábbiakat.
„Ha csinálunk egy jó koncertet, ahol az emberek jól érzik magukat, meg csinálunk magunknak egy albumot, ahol meg mi érezzük jól magunkat, az egy jó kompromisszum” – mondja Lovasi András, aki nemrég kirángatta Kispál Andrást a „kisnyugdíjas életéből” és rávette újra a közös munkára. Megkérdeztük őket, miért, és miért pont most, illetve hogy tényleg csak egy alkalomra alakult-e újjá a Kispál és a Borz. Interjú.
2012. február 11-én halt meg Whitney Houston amerikai énekesnő, a könnyűzene egyik legsikeresebb előadója, aki több mint 170 millió albumot adott el, és akinek eddig egyedüliként hét egymást követő kislemeze lett listavezető Amerikában – ez még a Beatlesnek sem sikerült annak idején.
Szakítás után is rácsodálkozni a hétköznapi csodákra, gyász után is megtalálni végre a kiutat, hosszú családapai teendők után újra feltűnni a popzenében, dalokba önteni a női létezés félelmeit és örömeit, klasszikus rockzenét művelni 2021-ben, vagy csak örömzenélni a soul-jazz-hiphop vonalon – idén is rengeteg jó album jelent meg, amelyek mind reflektáltak a világra, a vírusra, a bezárkózásra, de ami mind kicsit könnyebbé tette ezt az esztendőt. Mutatunk egy tucatot ezekből.
De koncertezni azért szeretnének, akár még évtizedek múlva is. Csak majd régi dalokat játszanak.
A zenekar 2022-es turnéját is bejelentette. A koncertkörútra a Coldplay környezetvédelmi szakértőkkel konzultálva készül.
Gubancos címmel pénteken jelenik meg a Bohemian Betyars legújabb albuma, de a hvg.hu-n már most meghallgatható. A zenekar énekes-frontemberével, Szűcs Leventével és a basszusgitáros-zenekarvezetővel, Fehér Gáborral beszélgettünk személyes gubancaikról és az ezekből született dalokról, a felnőtté válásukról, és arról, miért is nem változott ebben az országban semmi a rendszerváltás óta. Na jó, szóba kerül egy Manu Chaóval közös dal is. Interjú és lemezpremier.
2011. július 23-án bombaként robbant a hír, hogy tragikusan fiatalon, mindössze 27 évesen meghalt a popzene ikonikus és mérhetetlenül eredeti alakja, Amy Winehouse. Az évforduló alkalmából két új dokumentumfilm is készült Asif Kapadia Oscar-díjas klasszikusa mellé, mi pedig tíz év elteltével megvizsgáltuk, milyen örökséget hagyott maga után az énekesnő.
Betegsége miatt visszavonult az előző frontember, Duncan Campbell.
Játszottak az R.E.M. előtt, de az énekesnek nem tudtak adni CD-t, mert nem volt náluk. Cannes-ban vettek át egy rangos díjat, de leginkább a tengerparti borozásra emlékeznek az egészből, a legnagyobb, a kereskedelmi rádiókba is bekerült slágereik szinte véletlenül születtek. A Heaven Street Seven fontosságára sokan csak akkor döbbentek rá, amikor hat éve látványosan búcsúztak a közönségtől. Tavaly a járvány miatt elmaradt a nagy visszatérés, idén viszont, úgy tűnik, július 16-án a Budapest Parkban és augusztusban a Fishing on Orfűn tényleg fellép az „univerzálisan alternatív” zenekar. Szűcs Krisztián frontemberrel beszélgettünk.