Oroszországnak szánt rakétáit próbálgathatta Észak-Korea
A dél-koreai hadsereg több rakétakilövést is észlelt, az egyiket Kim Dzsongun is megtekintette.
A dél-koreai hadsereg több rakétakilövést is észlelt, az egyiket Kim Dzsongun is megtekintette.
Nukleáris robbanófejet is hordozni tud az egyik új orosz fegyver, amit Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint sikerrel teszteltek a közelmúltban.
Phenjan két rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki.
Műholdja pályára állításának kudarcát Észak-Koreától szokatlan őszinteséggel ismerte el Phenjan, ám közben azt is megígérte, hogy minél hamarabb végrehajtja a következő indítást.
A gyártócég sikerként kommunikálja az indítási kísérletet, gyakorlatilag azonban öt perccel az elindulása után „anomália” történt a Terran 1, az első 3D nyomatott űrrakéta kilövésekor. A Relativity Space azonban bizakodó a technológiájukkal kapcsolatban.
Phenjan azt követően hajtott végre rakétatesztet, hogy Japán bejelentette haderejének növelését.
Képes bizonyítékok vannak arról, hogy az oroszok leszállították a „Repülő Csernobilnak” is nevezett Burevesztnyik rakétát egy olyan észak-oroszországi területre, ahol további teszteket végezhetnek rajta.
A rakéta állítólagos tesztje a szakértő szerint meg sem történt, illetve: nem úgy.
„Dél-Korea utat nyitott az űrbe” – mondta az ázsiai ország elnöke, Jun Szok Jol.
A dél-koreai elnök szerint Észak-Korea fegyverprogramja olyan szintet ért el, amely már veszélyt jelent a regionális és a világbékére.
A pandémia idején is lövik a rakétákat a tengerbe.
Szöul és Tokió is megerősítette, hogy Észak-Korea újabb rakétakísérletet hajtott végre.
Észak-Korea saját állítása szerint új típusú harctéri irányított rakétát próbált ki, amit megszemlélt Kim Dzsong Un észak-koreai vezető is - jelentette vasárnap a KCNA hivatalos hírügynökség. Ez volt Phenjan 13. rakétakísérlete idén.
A kilőtt rakéták a Sárga-tengerbe csapódtak.
A Japán-tenger irányába lőttek ki azonosítatlan fegyvert.
Észak-Korea nukleáris és rakétafejlesztési programját jelentős részben olyan pénzekből finanszírozzák, amelyeket a katonai hírszerzés hekkerei szereznek meg külföldi pénzintézetekből, illetve kriptopénzzel foglalkozó cégektől – írja az az ENSZ-jelentés, amelyet az amerikai ABC portál ismertet.
A közép hatótávolságú ballisztikus rakéta 800 kilométert repült a nyílt tenger irányába - jelentette be a dél-koreai hadsereg.