Még nem fizetettek kártérítést az esztergomi robbantásban meghalt TEK-es családjának
A belügyminisztérium szerint csak akkor jár nekik a pénz, ha jogerős ítélet születik a robbantás ügyében.
A belügyminisztérium szerint csak akkor jár nekik a pénz, ha jogerős ítélet születik a robbantás ügyében.
A tűzoltók már kiértek a lángoló teherautóhoz, amikor a detonáció történt.
A Reutersnek nyilatkozó biztonsági forrás szerint az iráni Forradalmi Gárda épületét érte izraeli támadás.
A baleset a város ipari területén, egy fém-újrahasznosítással foglalkozó cég területén történt.
A szunnita dzsihádista szervezet a siíta katonai vezető, Kászím Szulejmáni sírhelyénél történő megemlékezésen robbantott.
A detonációban a diplomáciai képviselet személyzete nem sérült meg - közölték a helyi hatóságok.
A szigetcsoport nemzetközi repülőtere is megsérült, annak ellenére, hogy 4 kilométernyire fekszik a robbanás helyszínétől.
Azután hívták ki a rendőröket, hogy valaki jelzőfegyverrel lövöldözött a házból.
A víz alatt 15 méterrel robbantott fel egy második világháborús robbanószerkezetet a dán haditengerészet, mely egy halász hálójában akadt fenn korábban.
Amikor 1945-ben az Egyesült Államok felrobbantotta a világ első atombombáját, egy különleges anyag: kvázikristály keletkezett. A kutatók azóta sem tudják, pontosan miként jött létre.
A tározónál azért voltak sokan, mert a térségben súlyos üzemanyaghiány alakult ki.
Nagy mennyiségű, engedélyköteles vegyi anyagot tárolt otthon az esztergomi robbantó. A férfi a rendőri akció alatt kinyitotta az anyagot tartalmazó tartály tetejét, és gázmaszkban volt, mikor a rendőrök rátörték az ajtót. Az is kiderült, háza alá egy 38 méteres, robbanásbiztos alagutat épített.
Robbanás történt, és egy TEK-es életét vesztette, több megsérült egy esztergomi családi háznál. A tragédia után a belügyminiszter és a TEK igazgatója is megfordult a helyszínen.
Egy augusztus végi éjszaka történt az a sajóbábonyi foszgénmérgezés, ami miatt négyen is kórházba kerültek. Szűkszavú polgármester, rendőrrel fenyegetőző biztonsági főnök, újságíróktól tartó ügyvezető igazgató, panaszkodó helyiek – riportunkban bemutatjuk, hogyan keseríti meg a bábonyiak életét az ipari park, aminek a múltjában két komoly robbanás, egy klórgázömlés és egy halálos mérgezés is van.
A SungEel Hitech Hungary Kft.-nek két akkumulátorfeldolgozója is van Magyarországon, egy Bátonyterenyén, egy pedig Szigetszentmiklóson. Utóbbi jelenleg nem működik, a katasztrófavédelmi engedélyét egy súlyos, két ember halálát okozó robbanás miatt visszavonták. Egy másik üggyel kapcsolatban újdonság, hogy a Nógrád megyei kormányhivatal határozata egy helyen egy tavalyi bátonyterenyei eseményt is halálos balesetként említ. Cikksorozatunk második része, amelyben a magyarországi akkufeldolgozók baleseteit mutatjuk be kormányhivatali határozatok és jegyzőkönyvek nyomán.