Az első hasnyálmirigy-átültetés robot segítségével
Olasz orvosok hajtották végre a világ első robottámogatású hasnyálmirigy-átültetését - jelentették be szerdán.
Olasz orvosok hajtották végre a világ első robottámogatású hasnyálmirigy-átültetését - jelentették be szerdán.
Nem kellenek feltétlenül ujjak ahhoz, hogy valamit meg lehessen fogni: amerikai kutatók olyan robotkart hoztak létre, amely az italfelszolgálástól a rajzolásig mindenre képes, pedig nem ujjakban végződik.
Két amerikai kutató javaslata szerint a vörös bolygó első meghódítói nem térnének vissza a Földre, életüket a Marson fejeznék be. A tudósok szerint nem öngyilkos küldetésről van szó.
Hajat mosó és mindeközben a fejet is masszírozó robotot fejlesztett ki a japán Panasonic cég.
Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA Goddard űrközpontjának mérnökei újfajta robotokat fejlesztettek ki a világűr kutatására: a robotkollektíva egyes tagjai a társas rovarok mintájára képesek lesznek szükség esetén feláldozni magukat a raj érdekében.
A Nao nevű szerkezet megjeleníteni és érzékelni is képes bizonyos érzelmi megnyilvánulásokat. A jövő a vidám és szomorú robotoké lehet.
A robotok fontosak, de buták - hangzott az eddigi ítélet, hamarosan azonban beköszönhet az okos robotok időszaka. A Die Welt című lap már azt sem tartotta kizártnak, hogy a "gépemberek" a szellemi képességek terén feltalálóikat is kiüthetik majd a nyeregből.
Az eddigi legkisebb működő és irányítható molekuláris robotot készítették el DNS-molekula felhasználásával amerikai kutatók, amiről a Nature tudományos magazinban írnak.
A világon elsőként hajtottak végre távirányítású robot segítségével szívritmust helyreállító műtétet egy brit kórházban.
Számtalan szerepben láttuk már a legkülönbözőbb robotokat: ezúttal a kaliforniai Berkeley Egyetem (University of California at Berkeley) kutatói törölközőt hajtogatni tanították meg a JR2 robotot.
A tokiói Sova Egyetemen bemutatták a Hanako nevű új emberszabású oktatórobotot.
A kéretlen emaileket a legritkább esetben küldik gyönyörű nők, műtétre váró gyerekek vagy dollármilliárdokat a számlánkra szánó bankárok.
Teltházassá tette a Robothófehérke és a hét törpe előadásait tavaly, az idén pedig további szerepeket osztanak rá. Játéka kissé gépies.
Etológia + robotika = etorobotika. Újabb öszvértudomány született, és azt ígéri, segít helyrerántani a robotkészítés szekerét. A cél ugyanis, hogy minél tökéletesebb emberrobotot állítsanak elő, eddig nem bizonyult túl jó választásnak.
Három új típusú harci robot bevetésén dolgozik az izraeli haderő. Elsősorban szárazföldi alkalmazásra gondolnak, de akad egy új vízi járművük, amit eladtak már Szingapúrnak is. Az izraeli hadsereg minden bevetési egység mellé robotokat rendelne a jövőben, így a harci gépezet egyharmada tíz éven belül automatákból állhat majd.
A világ első robotkolibriját fejlesztette ki a japán Liu Hirosi és kutatócsapata a Tokióhoz közeli Csiba Egyetemen.
Egy kaliforniai kutató szerint a jövőben repülő, guruló, vagy éppen vitorlázó robotok segítségével ismerhetjük meg a kozmosz titkait. A robotsereg önjáró módon, saját magát vezérelve mozog majd az idegen bolygókon.
Egy új kutatás szerint a jövő robotjai épp úgy érzékelhetnek majd ujjaikkal, mint az emberek. A tudósok kísérletben mesterséges egérbajusszal kapcsolták össze egy robot agyát, hogy megfigyeljék, miként dolgozza fel a gépi idegközpont a tapintásból származó ingereket.
Bizarr édességhez hasonlít a ChemBot, az a félfolyékony katonai robot, amely nemrégen kapott több millió dolláros támogatást a védelmi fejlesztéseket végző DARPA-tól és az amerikai hadsereg kutatólaboratóriumától. A prototípusról nyilatkozó bloggerek és újságírók kellemetlenül feszengenek a mellékelt videó láttán, ugyanis az sokak szerint ijesztő.
Egy katonai robot több mint hét méter magas akadályokat is képes átugrani, pedig alig nagyobb, mint egy cipősdoboz.