Újra meg kellett védeni a rubelt, már sokadszorra
Az orosz központi bank ismét eltolta a rubel árfolyamsávjának határértékeit, hogy megállítsa a fizetőeszköz további gyengülését.
Az orosz központi bank ismét eltolta a rubel árfolyamsávjának határértékeit, hogy megállítsa a fizetőeszköz további gyengülését.
Az orosz központi bank ismét eltolta a rubel árfolyamsávjának határértékeit, hogy megállítsa a fizetőeszköz további gyengülését.
Az orosz jegybank ismét eltolta a rubel árfolyamsávjának határértékeit hétfőn, hogy megállítsa a fizetőeszköz további gyengülését. Ezúttal ismét 5 kopejkával emelték a határértékeket, 32,70 illetve 39,70 rubelre a dollárból és euróból álló devizakosárhoz képest.
Négy éve nem volt ilyen gyenge a rubel az euróhoz képest, és az árfolyam tovább eshet – közölte csütörtökön az orosz gazdaságfejlesztési miniszter. Alekszandr Uljukajev azt mondta: ha kicsi is erre az esély, de nem lehet kizárni, hogy az orosz nemzeti valuta tovább gyengül az adózási időszak vége után. A rubel ingadozása teljes mértékben megfelel a jegybank átmeneti inflációkövetési politikájának, és nehéz megmondani, meddig tart a gyengülése – tette hozzá.
Az orosz jegybank ismét eltolta a rubel árfolyamsávjának határértékeit szerdán, hogy megállítsa a fizetőeszköz további gyengülését. A jegybank szerdán közölte, hogy ezúttal ismét 5 kopejkával emelte a határértékeket, 32,65 illetve 39,65 rubelre a dollárból és euróból álló devizakosárhoz képest.
Az orosz jegybank ismét eltolta a rubel árfolyamsávjának határértékeit pénteken, hogy megállítsa a fizetőeszköz további gyengülését.
Az orosz jegybank ismét eltolta a rubel árfolyamsáv határértékeit csütörtökön, hogy megállítsa a fizetőeszköz további gyengülését.
Oroszország 2015-től lebegteti a rubelt, azaz nem lesz a jegybank által előírt sávszél. A központi bank már 2014-ben fokozatosan csökkenti az intervenciókat – derül ki a jegybank monetáris politikájáról pénteken ismertetett jelentésből.
Az orosz központi bank 6,1 milliárd dollárt fordított a rubel védelmére augusztusban, a legtöbbet havi szinten 2011 szeptembere óta. Az orosz központi bank kedden ismertetett adatai szerint augusztusban 5,5 milliárd dollárt és 480 millió eurót használt fel a devizapiacon.
Túlzóak a hírek az orosz nemzeti valuta gyengüléséről, a rubel erős – állította Szergej Svecov, az orosz központi bank alelnöke csütörtökön.
Az orosz jegybank augusztusban harmadszor, másfél hónapon belül már hetedszer tolta el a rubel árfolyamsáv határértékeit csütörtökön mindkét irányba, hogy megállítsa a fizetőeszköz további gyengülését.
Gyakorlatilag leállt az orosz gazdaság fejlődése, pedig még két éve is úgy tűnt, hogy Moszkva képes lehet nagyobb megrázkódtatások nélkül átvészelni a világgazdasági válságot. A GDP nemrég még évi 8 százalékos növekedése ma már csak álom, s a helyzetet súlyosbítja, hogy a háttérben nem globális okok sorakoznak.
Az orosz jegybank másfél hónapon belül már hatodszor emelte a rubel árfolyamsáv határértékeit kedden, hogy megállítsa a fizetőeszköz további gyengülését.
Az orosz jegybank valamivel több mint egy hónapon belül már ötödször emelte a rubel árfolyamsáv határértékeit csütörtökön, hogy megállítsa a rubel további gyengülését.
Az orosz jegybank már 3,2 milliárd dollárt költött a rubel védelmére július eleje óta, ugyanerre a célra júniusban csaknem 2,6 milliárd dollárt fordított.
Nem lenne tanácsos orosz rubelben vagy állampapírban tartani a jegybanki devizatartalékok egy részét Bod Péter Ákos szerint.
Érdekel még bennünket, hogy az antikommunista és européer magyar kormány egykori KGB-seknek hízeleg, és politikusai azokat akarják behívni, akiket a Hősök terén ’89-ben küldtek haza? Ha nem érdekel annyira, hogy tegyünk ellene, akkor megérdemeljük, ami történni fog velünk.
A kőolaj világpiaci árának esése miatt a pénzpiaci nyitás után zuhanni kezdett csütörtökön a rubel is. Az orosz fizetőeszköz a dollárhoz képest 32 kopejkát esett, az euróhoz képest pedig 18 kopejkával ért kevesebbet.
Hároméves mélypontra zuhant csütörtökön a rubel a dollárhoz képest: egy dollár ismét több mint 33 rubelbe kerül a devizapiacon. Erre 2009 júniusában volt utoljára példa. A rubel az euróhoz képest is gyengült, egy euró 41,55 rubelt ér.
Magyarország még azelőtt kibocsáthat devizakötvényt, hogy megállapodna az új hitelről az Európai Unióval és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), amennyiben kedvezően alakulnak a piaci feltételek - mondta Töröcskei István, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgatója csütörtökön a Reutersnek. Szerinte Magyarország más alternatív finanszírozási forrásokat is fontolgat, például rubelkötvény kibocsátását.