Ősi tömegsírt találtak régészek egy perui ásatáson
Azt még nem tudják, hogy emberáldozatok kerültek-e a sírba.
Azt még nem tudják, hogy emberáldozatok kerültek-e a sírba.
A Homo naledi korai emberfajhoz tartozó gyermek fosszilizálódott maradványait fedezte fel egy dél-afrikai barlangban egy nemzetközi kutatócsoport.
Ritka római kori amfiteátrum feltárásán dolgoznak régészek a kelet-angliai Richboroughnál, a szakemberek szerint az egész római birodalom területén mintegy húsz ilyen építmény lehetett – adta hírül a The Guardian.
Ritka római kori mellszobrokat és más, jelentősnek mondott leleteket találtak egy elhagyott középkori templom helyén Angliában az ország második nagysebességű vasútvonalának (High Speed Two, HS2) építése közben.
Régészek több mint 15 kilogrammnyi ezüstpénzt fedeztek fel Augsburgban egy ásatáson. A város közleménye szerint ez a legnagyobb római kori ezüstkincs, amelyet valaha Bajorországban találtak.
Egy 900 éves kardot rejtett a tenger mélye.
A Vezúv kitörése nemcsak az ókori Pompeii területén, de a közeli Herculaneumban is óriási pusztítással járt. A régészek most egy a forró áramlás elől menekülő fogoly jó állapotban megmaradt csontvázára bukkantak.
Háromezer éves aranykincset fedeztek fel a Bécs közelében lévő Ebreichsdorfban. A leletet „európai szintű jelentősége” miatt a műemlékvédelmi hatóság védelem alá helyezte – közölte az osztrák vasúttársaság (ÖBB).
A régészeket is meglepte, hogy milyen jó állapotban maradt meg az 53 aranypénz.
Alapos elemzés alapján a kutatók arra jutottak, hogy az eddig véltnél 10–20 ezer évvel korábban jelentek meg az embernél a szimbolikus viselkedési formák.
Egy ritka lelet, egy 79 éves mogyorótorta foglalkoztatja manapság a lübecki régészeket.
Egy új kínai tanulmány szerint már kilencezer éve elkezdődött a sörkészítés Kínában, ezer évvel korábban az eddig véltnél. A sörivás a holtaknak való rituális tiszteletadás része volt 9000 évvel ezelőtt.
Egy eltűntnek hitt angolszász kolostor maradványait tárták fel a Readingi Egyetem régészei a dél-angliai Cookham faluban. Bár történelmi dokumentumokban említés található a 8. századi kolostor létezéséről, annak pontos helye egészen idáig rejtély volt.
A bizánci korszakban épült 1500 éves birtok maradványaira bukkantak izraeli régészek Tel-Avivtól északkeletre, a mai Ramat Hasaron nevű város külterületén – jelentette a Háárec című helyi újság.
A pár egy koporsóban feküdt. A férfi karjaival átölelte a nő derekát, míg a nő a férfi mellkasához simult, fejét a vállára hajtva.
Még nem tudni, milyen virágok és milyen célt szolgáltak, de ha kiderül, az sokat elárulhat a piramisokban végzett rituálékról.
A hat kilónyi fémpénz egyetlen tömbbé állt össze.
Eddig is lehetett tudni, hogy a Tyne-parti város volt az északi határ, de a pontos helye csak most lett ismert az egykori római határfalnak.