szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Török régészek hét ősi csontvázat találtak az egyik legrégebbi bizánci kori építmény, az ókori Boukoleon-palota restaurálásakor Isztambulban.

A szétszórt maradványok arra utalnak, hogy hirtelen következtek be a halálesetek, és ahol a csontokat találták, valószínűleg tömlöc lehetett – írta Twitter-bejegyzésében Mahir Polat, Isztambul önkormányzatának illetékese.

A szakértők szerint a több mint ezeréves csontmaradványok azonosítása izgalmas régészeti rejtély elé állítja a kutatókat.

Az év elején az isztambuli kulturális örökség megőrzésével foglalkozó hivatal régészeti helyreállítási projektet indított az 1600 éves, súlyosan megrongálódott palotában. Ásatások is kezdődtek, hogy feltárják a palota föld alá temetett részeit. Szeptemberben egy ősi szökőkútra bukkantak a régészek a munkálatok közben.

A palotát a Márvány-tenger partján építtette II. Teodóziusz császár (408-450), majd egyes részeit Teofilosz császár (829-842) idején bővítették. A restaurálás befejezése után a palota és környéke szabadtéri múzeummá és idegenforgalmi látványossággá válik.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos kérdésekkel is foglalkozó Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!