Hatalmas, kétezer éves bazilikát tártak fel Izraelben
Ez az eddig feltárt legnagyobb római kori bazilika az országban.
Ez az eddig feltárt legnagyobb római kori bazilika az országban.
Régóta foglalkoztatja már a tudósokat a kérdés, hogy vajon mikor készülhetett az angliai Cerne Abbas-i óriás. 12 hónapnyi vizsgálat után megjött az eredmény.
Kilenc neandervölgyi ember maradványát találták meg. A legrégebbi 90 ezer éves lehet.
Három civilizációból származó leletek voltak azokban a sírokban, melyeket nemrég tártak fel régészek Egyiptomban.
Miniatűr ókori római napórát fedeztek fel egy pisai ásatás leletei között. A ferde toronytól nem messze zajló ásatásokon, 1985 és 1988 között került elő a kis elefántcsont tárgy, amely ezután éveken keresztül pihent dobozba zárva más leletekkel együtt.
Egy egyiptomi régészeti misszió bejelentette csütörtökön, hogy megtalálta a 3000 éves "elveszett aranyvárost", amelyet a homok temetett maga alá az ókori emlékekben gazdag Luxorban.
1929 óta már több mint 50 ezer relikviát találtak a kínai szanhszingtuji ásatáson, ám egy nemrég talált lelet minden eddiginél nagyobb izgalomba hozta az internetezőket.
Valószínűleg az 1952-ben felfedezett kispróféták tekercsének hiányzó része került elő.
A barátok celláinak falai is megmaradtak.
A menekülő utasok és a legénység által hátra hagyott személyes tárgyakat hoztak a felszínre a búvárrégészek Lord Elgin angol diplomata Kitera görög szigetnél 1802-ben elsüllyedt hajójának, a Mentornak a roncsai közül – jelentette be a görög kulturális minisztérium.
Egy épülő alagút miatt kezdtek feltárásba az építménynél a régészek. A nyugati bejáratnál két 2500 éves sírt találtak.
Egyiptomban folyamatosan találnak újabb múmiákat, de olyanokat csak ritkán, mint most: a nyelvük helyén egy-egy aranyból készült tárgy volt.