Szalay-Bobrovniczky Kristóf szerint nyomtatott Nemzeti Sport nélkül elképzelhetetlen, hogy sportoló nemzetté váljunk
És az megvan, amikor a honvédelmi miniszter és a honvédelmi árnyékminiszter a miniszterelnök kedvenc újságja miatt csörtézik?
És az megvan, amikor a honvédelmi miniszter és a honvédelmi árnyékminiszter a miniszterelnök kedvenc újságja miatt csörtézik?
A jelentés szerint a magyaroknak nagyon kis része bízik meg egyáltalán a médiában.
A 2022-es gazdasági visszaesést még az államhoz közel álló cégek is megérezték, a kormányközeli kommunikációs vállalatok és hírességek azonban még a tavalyi évet is masszív bevételekkel zárták. Ténytár-összeállításunk 2. része.
Mintha a tények nem is számítanának; kritika nélkül veszi át a Kremlben legyártott orosz propagandát a Rogán-művek megannyi orgánuma. Az erre költött milliárdoknak meg is van a hatásuk: egyre többen vevők itthon is a putyini – és ennek nyomán: orbáni – világmagyarázatra.
Az egészségügyre fordítható pénz sosem elég, viszont okosan is el lehet költeni – állítja az angol kórházak irányításában is tapasztalt Végh Attila egészségügyi válságmenedzser, aki hozzáteszi, az adatok nyilvánossága, az átláthatóság is lényeges szempont a jól működő egészségügyben.
Ötvenezer forintra büntette a rendőrség a hvg.hu tudósítóját, amiért április 5-én – ekkor bontott másodjára kordont az ellenzék a Karmelitánál – Momentumos politikusokkal leült Csák János kormányzati kisbusza elé, akadályozva ezzel a miniszter bejutását a miniszterelnök hivatalának otthont adó Színház utcába. A gond csak az, hogy ilyen nem történt.
Egy fideszes törvényjavaslat kivételezett helyzetbe hozná a médiát azzal, hogy míg a sajtótermékeken és a médiaszolgáltatásokon keresztül elkövetett rágalmazást és becsületsértést nem büntetnék, ha mindezt egy blogon vagy a közösségi médiában követné el valaki, az ellen továbbra is vádat lehetne emelni. Jogvédők egyébként régóta szorgalmazzák, hogy ne legyen büntethető a rágalmazás és a becsületsértés.
A Kocsis Máté frakcióvezető által benyújtott Btk. módosítás szerint a „közügyek szabad megvitatásakor” elkövetett rágalmazás és becsületsértés csak akkor lenne büntethető, ha a sértett emberi méltóságának nyilvánvaló és súlyosan becsmérlő tagadása fordulna elő benne.
A politika és a bulvár mindig is szoros kapcsolatot ápolt egymással Ausztriában, de nemrég egy korrupciós ügy kapcsán kitálalt egy fontos szereplő, ami házkutatáshoz vezetett a második legnagyobb osztrák bulvárlapnál. Állami hirdetések, pozitív szerkesztői hozzáállásért cserébe – Ausztria tényleg rászolgált, hogy bulvárdemokráciának nevezzék?
Bencsik annak örült, hogy Ugandában kivégezhetik a házasságot kötő azonos nemű párokat.
Ha érvek és ellenérvek egymástól elszigetelve jelennek meg, nem ütköznek össze közös fórumokon, akkor átjárhatatlan véleményszigetek képződnek. Vélemény.
Eközben az Európai Parlament küldöttségének összefoglalójában komoly aggályok fogalmazódtak meg a médiaszabadság és -pluralizmus helyzetével kapcsolatban.
Egyelőre nem világos, miért menesztették mindhárom főszerkesztőt Európa legnagyobb bulvárlapjánál.
Transzfób-e vagy sem, ha valaki szórakoztató műsorban hozza fel egy transznemű sportoló esetét? Megalázó-e egy kolumbiai kisfiút poén tárgyává tenni a tévében, még akkor is, ha fizetett színész? Van-e cancel culture Magyarországon? Akar-e politikus lenni? Ezekről kérdeztük Sebestyén Balázst.
A hírszerzőcsoport tagjai között nagykövetségi és konzulátusi dolgozók is voltak.
Hitler birodalmi kancellárrá kinevezését 1933-ban a közvéleményt formáló magyar sajtó kezdetben inkább rendteremtő kísérletnek és múló epizódnak tekintette, mintsem tragikus történelmi fordulatnak.
Nemkívánatos szervezetté nyilvánították Oroszországban a kilencmilliós olvasótáborral bíró Meduza nevű orosz független online újságot, így olvasóit akár egy megosztásért is megbüntethetik. A szerkesztőség közölte, folytatja a munkát, és hosszú „használati útmutatóban" magyarázza meg, mire vigyázzanak olvasói, ha nem akarnak bajba kerülni.
„Addig járt a szád, amíg el nem kezdtem olvasgatni a politikáról. Aztán most itt vagyok” – írta egy barátom egy tüntetésről idén. Ezt az érzést kell megsokszorozni, amíg egyszer nem lesz demokráciánk, ezért küzdeni pedig idén is a legjobb munka volt.