#SpaceX

Csúszik az első magán-űrkapszula fellövése az űrállomásra

A tervezett február 7-i időpont helyett későbbre halasztották a Dragon űrkapszulának a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) történő fellövését - közölte az űrhajót megépítő SpaceX vállalat. Ez lett volna az első alkalom, hogy egy magáncég űrjárműve csatlakozzon a Föld körül keringő űrállomáshoz.


Próbamisszióra küldi a Dragon űrhajót a NASA

Teherszállító próbamisszióra küldik november 30-án a Dragon űrhajót, amely több mint egy héttel elindítása után rákapcsolódik a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) – jelentette be hétfőn a kaliforniai Hawthorne-ban a rakétákat és űrhajókat gyártó SpaceX magáncég.