Kártékony iPhone 5 emailek
Az iPhone 5 keddi bejelentésének hírét használják fel az internetes bűnözők, hogy kártékony kóddal fertőzzék meg a Windows PC-ket.
Az iPhone 5 keddi bejelentésének hírét használják fel az internetes bűnözők, hogy kártékony kóddal fertőzzék meg a Windows PC-ket.
Magyarország nemzetközi összehasonlításban is rendkívül rosszul áll, ha a bothálózatokat, illetve a spamek és a vírusok terjedését nézzük – mondta a hvg.hu-nak Gombás László, az internetbiztonsággal foglalkozó Symantec magyarországi képviseletének szakértője.
A tavaly még közel 1,1 milliárd dolláros üzletnek számító spam-alapú támadásokból származó bevételek 2011 júniusára nagyjából 500 millió dollárra csökkentek. A spearphising (célzott adathalászat) viszont évente 1,29 milliárd dollár kárt okoz.
A Google új közösségi szolgáltatása még csak félig van kész, meghívóval lehet csatlakozni a tesztelők csapatához. Ezt használják ki a spammerek, akik Google+ meghívónak látszó kéretlen leveleket küldenek ki.
Egyre gyorsabban terjed a Facebookon a Dislike gomb, mely azonban nem hivatalos szolgáltatás, hanem átverés.
A Magyarországról februárban kiküldött elektronikus levelek 85,5 százaléka számított levélszemétnek, ezzel az aránnyal negyedik lett az ország a világranglistában - derül ki a Symantec felméréséből.
A Cisco éves biztonsági jelentése szerint 2010-ben világszerte első alkalommal csökkent az internetes levélszemét mennyisége, viszont egyre többször támadják a mobil eszközöket.
Amikor a 90-es években az amerikai Gambino maffiacsalád egyik prominens képviselője beindította internetes családi üzletágát, talán nem is gondolta, hogy lépésével nagy léptékű, határokon átívelő internetes bűnözési (cybercrime) hullámot gerjeszt.
Ötezer eurós fizetés és jutalék részmunkaidős otthoni munkáért - ezt ígéri az a kéretlen üzenet, amelyet az informatikai biztonság hazai specialistájának szakértői emeltek ki a hasonló levelek özönéből. Hihetetlennek hangzik? És ha mégis igaz? Mit veszíthetünk, ha válaszolunk?
Az egyik nagy vírusirtó cég szerint csak az év első felében több mint tízmillió új ártalmas alkalmazás jelent meg a világhálón. Már a Mac-felhasználók sincsenek biztonságban.
Miközben az utóbbi három hónapban sorra hazánk vezette a nemzetközi spam ranglistát, júliusban Luxemburg került az első helyre, itt ugyanis az összes e-mail forgalom 93,5 százaléka volt spam levél.