Az összes iPhone-t betiltatnák Kínában
Egy bírósági döntés eredményeként számos iPhone-modell értékesítését megtiltották Kínában. Az ügy másik szereplője, a Qualcomm azonban azt szeretné, ha a rendelkezés a most kapható készülékekre is vonatkozna.
Egy bírósági döntés eredményeként számos iPhone-modell értékesítését megtiltották Kínában. Az ügy másik szereplője, a Qualcomm azonban azt szeretné, ha a rendelkezés a most kapható készülékekre is vonatkozna.
Új fejezet nyílt a Qualcomm és az Apple közt régóta dúló háborúban, aminek eredményeként most főleg utóbbi jár rosszul.
Hátra lehet dőlni, és figyelni, ahogy az Apple vs. Qualcomm saga folytatódik: a hosszas jogviták újabb fejezeteként most épp a Qualcomm döntött úgy, hogy bepereli az Apple-t.
Egy szabadalmi vita célkeresztjébe került a Google: egy lengyel számítógépes szakember ötletét szabadalmaztatná a sajátjaként.
Ha valaki úgy gondolta, hogy pont tehető a többéves Apple–Samsung szabadalmi vita végére, nagyot tévedett. A legutóbbi, a napokban született ítélettel ugyanis fölöttébb elégedetlenek Dél-Koreában.
A bíróság most sokkal többet ítélt meg az Apple számára, mint amennyit a Samsung fizetett volna a bizonyított szabadalomsértésért, de messze nem annyit, mint amennyit Cupertinóban szerettek volna.
Mint a rétestészta, úgy húzódik az Apple és a Samsung vitája, amelynek a tétje komoly: egymilliárd dollár.
Az Android operációs rendszer alapjait firtató, évek óta húzódó eljárás mostani fordulójában az esküdtszék minden egyes tagja a Google mellett szavazott.
Úgy tűnik, nincs új a nap alatt, egy cég úgy gondolja, a Force Touch/3D Touch az ő találmánya, jogosulatlanul használja az Apple.
Egymilliárd dollár a tétje annak a szabadalmi pernek, mely során a Google-től kártérítést követő vállalat ügyvédje nyilvánosságra hozott két érzékeny üzleti adatot.
A Samsungnak ezúttal két Apple-szabadalom megsértéséért kell fizetnie, de az amerikai vállalat mégsem örülhet felhőtlenül a megnyert pernek.
Az Apple vs. Samsung ügy újabb fejezetét zárta le a Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság (ITC) azzal, hogy az Apple kérésének eleget téve megtiltotta a Samsung több készülékének forgalmazását az egyik legfontosabb okosmobilos piacon, az Egyesült Államokban.
Szabadalomsértési pert indított az Apple ellen a Boston Egyetem. Több termék betiltása mellett az Apple elmúlt néhány éves profitjának egy részét is kérik.
A müncheni bíróság szerint a Google térképes szolgáltatása sértheti a Microsoft egyik szabadalmát - írja a TechCorner. Egy, a Microsoft számára kedvező német döntés után mindenhol nekimehetnek a Google-nek.
Az eddigi legnagyobb port kavart IT-s szabadalmi ügyben eljáró bíró nem ért teljesen egyet az esküdtszék tavaly augusztusi határozatával, szerinte a Samsung nem tudta, hogy rosszat csinál.
Alig jelent meg a Windows 8, egy amerikai tervezőcég máris beperelte miatta a Microsoftot. Azt állítják: a nagyvállalat tőlük lopta a felületet.
A redmondi cég a Windows 8 jogsértő verzióinak terjedését szerette volna megakadályozni, nagy igyekezetében fontos hírszájtok, sőt még amerikai kormányzati oldalak blokkolását is kérte a Google-től.
A tokiói bíróság döntése szerint a Samsung nem sértette meg az Apple médiatartalom-átvitellel kapcsolatos szabadalmait.
Az Android platform mögött álló Google szerint nincs veszélyben az operációs rendszer jövője, a cég látszólag nem ijedt meg az Apple vs. Samsung per akár precedens értékűvé is formálható eredményétől.
Az észak-kaliforniai bíróság által pénteken megítélt 1 milliárd dollár mellé nem anyagi elégtételt is kér az Apple, összesen 8 készüléket szeretne levetetni a polcokról.