Szenátus vs. Trump: bebetonoznák az Oroszország elleni szankciókat
A törvényhozók a Krím-félsziget bekebelezése és a tavalyi amerikai elnökválasztási folyamatba történt beavatkozás miatt szorgalmazzák a szankciókat.
A törvényhozók a Krím-félsziget bekebelezése és a tavalyi amerikai elnökválasztási folyamatba történt beavatkozás miatt szorgalmazzák a szankciókat.
Észak-Korea tavaly 3,9 százalékos gazdasági növekedést produkált, ez a legmagasabb mutató 1999 óta. Persze az adatot nem az észak-koreai kormány tette közzé, a titkolózó rezsim már régóta semmilyen statisztikát nem közöl.
Washington büntetőintézkedésekkel sújtaná Oroszországot, Iránt és Észak-Koreát.
A Kreml megunta, hogy az új amerikai vezetéssel sem jutnak dűlőre.
Diplomáciai egyeztetéseket mond le Oroszország amiatt, hogy, amúgy épp az ukrán elnök amerikai útjára időzítve, az USA kiterjesztette a szankciókat.
Az oroszokat érő EU-s szankciókat kritizálta a szentpétervári gazdasági fórumon Szijjártó Péter külügyminiszter. Bár a szankciók megbuktak minden értelemben, vétózni azért nem fogunk.
Az orosz sajtó a kétoldalú csúcstalálkozókon kívül csak elvétve foglalkozik Magyarországgal. Akkor is jobbára azt hangsúlyozza, hogy az Európai Unió tagállamai közül hazánk ápolja a legbarátibb viszonyt Oroszországgal. Ebbe az idillinek mondható képbe rondított bele az RBK (Orosz Üzleti Csatorna) cikke.
Az amerikai kormányzat Észak-Koreával szemben a szankciók szigorítására és erőteljesebb diplomáciai erőfeszítésekre készül – jelentette be Donald Trump elnök, amikor szerdán fogadta a Fehér Házban a szenátus mind a száz tagját.
Az Egyesült Államok a jelek szerint elszánta magát Aszad szíriai diktátor elmozdítására. Putyin "újabb provokációra" figyelmeztet, de az amerikai külügyminiszter sem nagyon titkolja, mire készülnek.
Rutte: nem olyan súlyosak a török szankciók.
A "szuverenitására" büszke magyar kormányt kilóra megvették, ott vannak ni, az oroszok zsebében. Vélemény.
Megértjük, hogy a magyar gazdaságnak és a magyar cégeknek fájdalmasak az Oroszország elleni szankciók, de a veszély, ami ránk leselkedik, most fontosabb ennél" - mondta Daniel Fried, az amerikai Külügyminisztérium szankciókért felelős megbízottja, aki nyáron Budapesten is járt, hogy kormányzati tisztviselőkkel tárgyaljon az ügyben. Arról is beszélt, hogy a volt NAV-elnököt is érintő kitiltások érvényben maradnak, amíg a nyomozás tart. Csütörtökön egy háttérbeszélgetésen válaszolt a hvg.hu kérdéseire.
Az Egyesült Királyságban nem fognak kesztyűs kézzel bánni azokkal a futballszurkolókkal, akik homofób módon nyilvánulnak meg a meccsek közben. Az első figyelmeztetés 1-2 év eltiltás, de a visszaesőket egy életre kitilthatják a stadionokból.
"Nem értékelték, Obama milyen rendes volt velük. Hát én nem leszek" – írta Donald Trump a Twitteren, és az amerikai kormány be is jelentette a ballisztikus rakétával kísérletező Irán elleni szankciókat. Irán sem maradt tétlen.
Az öleb és az öleb gazdája is úgy látja a világot, hogy trendforduló van, szemünk láttára oszlik köddé a Nyugat vezető szerepe. Tévednek. Vélemény.
Oroszországot vádolta a kelet-ukrajnai harcok kiújulásáért az amerikai ENSZ-nagykövet. Nikki Haley figyelmeztetett: az Egyesült Államok nem enyhíti az Oroszországgal szemben az ukrajnai konfliktus miatt hozott szankciókat, amíg a Krímet vissza nem szolgáltatják Kijev fennhatósága alá.
A Budapestre készülő Putyin mellett az új amerikai elnök Angela Merkellel is telefonon egyeztet szombaton. A téma Oroszország lesz - értesült a Reuters,
Az orosz diplomaták kiutasításáról hozott döntés annyira váratlan volt, hogy az érintettek nem tudtak időben repülőjegyet váltani Moszkvába. De nem ez a legnagyobb baj.
Franciaország elleni szankciókat követelő internetes petíció is indult Oroszországban az után, hogy a francia szatirikus lap a múlt heti repülőgép-katasztrófával vicccelődött.
A magyar miniszterelnök az EU-ban is kiáll a lengyel demokráciamodell mellett.