Politico: Azt reméli, sikerülhet politikai úton rendezni az orosz-ukrán háborút? Inkább tegyen le róla
Senki nem törekszik most a békére Ukrajnában – állapítja meg cikkében a Politico szerzője, aki szerint holtpontra jutottak a térségben a harcok.
Senki nem törekszik most a békére Ukrajnában – állapítja meg cikkében a Politico szerzője, aki szerint holtpontra jutottak a térségben a harcok.
Korábban az tűnt a jólét receptjének, ha valaki másolta a nyugati országokat. Azonban az idealizált külföldi modell a vártnál több gondot hozott, sőt, kitermelte ellenállóit is, például Orbán Viktort.
Andrzej Duda azt mondja, kizárólag a tagállamokra tartozik, hogyan alakítják ki az igazságszolgáltatást, arra nem vonatkoznak az uniós alapszerződések.
Szkopjének egy sor bolgár követelést kell ahhoz teljesítenie, hogy csatlakozhasson az Európai Unióhoz, ezek a feltételek pedig a nyelvvel, a nemzeti identitással és a történelemmel függnek össze.
A német lap szerint a katatörvény hanyag megfogalmazása miatt nagyon jól jönne a brüsszeli forrás, ám rossz a viszony az európai intézményekkel, miközben sok-sok milliárd euró a tét.
Betett az Ukrajna elleni orosz invázió a visegrádi négyek kooperációjának - állapította meg a Le Figaro. A francia lap szerint Budapest és Varsó között a jogállamiság ügyében volt megállapodás, azonban ennek már vége.
Az Economist vezércikke szerint a toryknak három tanulságot kellene levonnia Boris Johnson lemondása után.
A volt brit külügyminiszter szerint Putyin két dolog közül választhat: ha tovább tud nyomulni, akkor fegyvernyugvást ajánlhat, de dönthet úgy is, hogy az állóháborút folytatja, amivel az ukránok elszántságát akarja megtörni.
Az Elysée-palota számára durva a lecke: a választók alaposan megbüntették az LREM-et. 30 éve nem fordult elő, hogy az elnök nem tudta kihasználni a hivatalából helyből következő előnyöket, pedig azt gondolta, hogy azok révén az ölébe hull a siker. Így csak még megalázóbb a kudarc – írja szerkesztőségi véleményében a francia jobboldali Le Figaro.
A Berlinben élő műfordító szerint a mai Magyarországon a negatív múlt adja a jövő alapját.
Az amerikai elnök a New York Times hasábjain írt a háborúról, illetve az Egyesült Államok céljairól.
Oda Varsó és Budapest remek viszonya, mióta Oroszország elindult Ukrajna ellen, ez a szakadás pedig gyengíti Orbán Viktor pozícióit.
A lengyel miniszterelnök a brit Daily Telegraphban írta meg, hogy szerinte az orosz elnök miatt halálos veszély leselkedik Európára.
Varsó életbiztosításnak tekinti, hogy beálljon Kijev mögé.
A Financial Times kommentárja szerint a populisták hétvégén nagy pofont kaptak Marine Le Pen és Janez Jansa bukásával, azonban Emmanuel Macronra is nagy feladat vár.
A politológus szerint Orbán kopírozza Vlagyimir Putyin orosz elnök rendszerét, olyan berendezkedést hozott létre, amely oltva van a demokrácia ellen, azonban átvészeli a melléfogásokat is.
Egyre többet veszít a hatalmából Putyin, így egyre nagyobb az esélye annak, hogy a nyugtalan oroszországi régiók fel fognak lázadni ellene. A brit The Times szerzője szerint a Kreml lassan már azzal is megelégedne, ha csak a donyecki régiót tarthatná meg.
Orbán nem veri nagydobra, hogy alapvetően fordított eddigi politikáján. Nem bírálja Putyint, ám a kormányközeli média, amely a tömegtájékoztatás túlnyomó részét jelenti, a Kreml propagandáját fújja, írja az amerikai portál.
A népszerű énekes egy interjúban mesélt az életéről, a közönségsikereiről, a szakmai elismerés hiányáról, illetve arról, hogy mentette meg élete egyik első komoly fellépését egy csapat nagyon részeg bányász.
A vele készített interjúnkban Harmati elmesélte, miként vált a szocializmus korának kezdő üzletemberéből szállodatulajdonos nagyvállalkozó.