860 milliós adócsalást derített fel a NAV, pékséget és három hajót is lefoglaltak
A NAV nyugat-dunántúli nyomozói egy nap alatt 28 helyszínen csaptak le.
A NAV nyugat-dunántúli nyomozói egy nap alatt 28 helyszínen csaptak le.
A számlagyár központi figurája a nyomozati anyagok szerint Fuzik Zsolt, a BKV egykori informatikai igazgatója volt, aki Nagymester fedőnéven futott a történetben.
Az ügyészség öt vádlottat börtönbe küldene.
Hatalmas számlagyár működött annak az informatikai vállalatnak az árnyékában, amely Tarlós István főpolgármestersége idején nyerte el a BKV informatikai rendszerének üzemeltetését és fejlesztését, és a munkában egészen idén június végéig részt is vett.
Kiderítette a HVG, hogy melyik cég hozható összefüggésbe azzal a számlagyárral, amelyre a NAV a Terrorelhárító Központtal csapott le.
A NAV összesen 60 embert hallgatott ki gyanúsítottként az üggyel kapcsolatban.
A desztillált szeszes ital gyártásával foglalkozó, termékeit főként belföldön értékesítő társaság a parfümök fiktív forgalmazásával az alaptevékenységéből származó forgalmi adóját akarta csökkenteni.
Több mint ötven fiktív céget mozgató fővárosi számlagyárat számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A bűnszervezet mintegy négymilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek.
Több mint egymilliárd forintot csalt el egy számlagyárat működtető dunántúli céghálózat, amelyet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hazai és külföldi társhatóságokkal közös akcióban számolt fel. A bűnszervezet magyar vezetőjét az FBI közreműködésével Amerikában fogták el.
Egy férfi és egy nő letartóztatására tett indítványt az ügyészség.
A számlagyár vezetői nem ismerték el a bűnösségüket, Kuna és Berki csak vásárolt tőlük.
Nem lehet öt évre automatikusan eltiltani a kényszertörléssel megszűnő cégek vezetőit e tisztségtől – mondta ki az Alkotmánybíróság.
Több mint négymilliárd forint áfatartalmú fiktív számlát állított ki az a bűnszervezet, melynek tagjaival és a számlákat felhasználó társaságok képviselőivel szemben vádemelést javasolnak a pénzügyi nyomozók. Az ügyben hatvannégy gyanúsított szerepel.
Három férfi koordinálta azt a számlagyárat, amely nagyüzemben állította elő a valótlan dokumentumokat.
Míg a megyei kormányhivatal szerint a Gyömrőn újraválasztott Gyenes Levente méltatlan a posztjára, a Belügyminisztérium tisztviselője megvédte őt, mondván, a jogerős ítélet nem polgármesteri időszakában történt, így nem kell méltatlansági eljárást indítani.
A májusban első fokon elítélt kecskeméti számlagyárost újabb ügyben vették őrizetbe a NAV pénzügyi nyomozói. Új számlagyárával csaknem négymilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek. Az akció mérlege: 26 gyanúsított, 14 személy őrizetbe vétele, és 9 milliárd forint értékű vagyon zárolása.
Június elsejei hatállyal lemondott posztjáról a Pest megyei Gyömrő polgármestere. Döntéséről kedden adott tájékoztatást az MTI-nek, de a képviselő-testületnek már a hétfői ülésen. Ugyanott közölte, hogy indulni akar az időközi polgármester-választáson. Gyenes Levente 2002 óta Gyömrő polgármestere.
6.000.000.000 forintos forgalmat papíroztak le, száznál is több cégből állt a piramis.
Összesen tizenhat embert vettek őrizetbe egy számlagyár ügyében kedden. A Budapesti Nyomozó Ügyészség, a NAV és a Készenléti Rendőrség közös razziájában országszerte házkutatásokat tartottak. A gyanú szerint takarítással és vagyonvédelemmel foglalkozó alvállalkozók évekig működtettek egy olyan alvilági céghálózatot, amellyel az adójukat próbálták csökkenteni.
Kiskőrösön magyar és szlovák elkövetők közreműködésével magyarországi cégeknek nagyüzemben állítottak ki fiktív számlákat, a valótlan dokumentumokat felhasználók csaknem 4 milliárd forinttal csökkentették áfafizetési kötelezettségüket. Az ügyben egyebek mellett adócsalás miatt javasolnak vádemelést a pénzügyi nyomozók – közölte a NAV kedden.