#tech


Magyar égre magyar felhőt akarnak a magyar cégek
 

Magyar égre magyar felhőt akarnak a magyar cégek

Miközben a Magyarországon működő és külföldi tulajdonosi hátterű nagyvállalatok alapértelmezett infrastruktúrája egyre inkább a felhő, a hazai gyökerűek a lokális megoldásokat favorizálják – ez derült ki az IDC friss kutatásából. A jelenség mögött az áll, hogy a magyarországi nagyvállalatok jelentős része az adatvagyon birtoklására koncentrál, más részük a versenyképességi megfontolásokra. A T-Systems Magyarország szakértői szerint különösen fontos ez akkor, ha előbbre tekintünk, hiszen a piacon tapasztalható konvergencia trendek kiegészülnek a cloud technológián alapuló megoldásokkal és a szolgáltatásalapú üzleti modellel.

hvg.hu hvg.hu





Hamarosan kifogyunk az ivóvízből a magyar fiatalok szerint
 

Hamarosan kifogyunk az ivóvízből a magyar fiatalok szerint

A magyar fiatalok több mint háromnegyede szerint kifogyunk majd az ivóvízből, harmaduk szerint ráadásul ez hamarosan bekövetkezhet – derül ki a Bayer Barometer 2022 felmérésből. A kutatás azt is megvizsgálta, hogyan viszonyulnak az egészség megőrzéséhez a hazai fiatalok, és kiderült, hogy közel kétharmaduknak van a telefonján valamilyen egészséggel, testmozgással, étrenddel és kalóriák számlálásával kapcsolatos alkalmazás.

hvg.hu hvg.hu






Biztonsági kutatók: kémkedhet az Apple
 

Biztonsági kutatók: kémkedhet az Apple

Meglehetősen súlyos vádat fogalmaztak meg független biztonsági kutatók: szerintük az Apple rendkívül részletes információkat gyűjt a felhasználóról saját alkalmazásain keresztül, még akkor is, ha kikapcsolták a nyomkövetést. Mindez ellentmondásban lehet a nagyvállalat által hangoztatott adatvédelemmel.

hvg.hu hvg.hu






Tudományos és fantasztikus is: a Föld leghosszabb rádióadása
 

Tudományos és fantasztikus is: a Föld leghosszabb rádióadása

Az angol VLF rövidítés mögött az atmoszférában és a magnetoszférában természetes módon előforduló nagyon alacsony frekvenciájú (Very Low Frequency) elektromágneses jelenségek állnak. Douglas Kahn, a Massachusettsi Műszaki Egyetem doktori fokozatú zeneesztétája ezt a szikár definíciót adta ezeknek a hangjelenségeknek. Talán azért is tett így, mert egyébként szinte fikcióba illőnek hangzik az, amit a fogalom takar: a magaslégkör, a magnetoszféra és a bolygó interakciójából létrejövő elektromágneses jelek hangjai nemhogy szabad füllel – tehát a felvétel felgyorsítása vagy egyéb digitális feldolgozása nélkül is – hallhatók, hanem azért is, mert a 20. század kezdete óta sok tudóst és művészt inspiráltak ezek a rádiójelenségek.

Hargitai András Hargitai András