Visszatérhet a '80-as évek kedvelt panellakáskelléke, a tájképposzter
Visszatérhet a nyolcvanas évek kedvelt panellakáskelléke, a tájképposzter – egy új technológiai fejlesztés mintha ezt a nosztalgikus megoldást modernizálná.
Visszatérhet a nyolcvanas évek kedvelt panellakáskelléke, a tájképposzter – egy új technológiai fejlesztés mintha ezt a nosztalgikus megoldást modernizálná.
Bár a nagy turistahajókkal más gondok is vannak a mostani koronavírusos-karanténos időkben, legendás környezetszennyezésük hamarosan csökkenhet egy picit.
Feltalálói szerint a mesterséges intelligenciára alapuló manipulációk eddig ismert módszerei mind leleplezhetők egy új eljárással.
Kevesen kapnak betekintést, pedig ámulatba ejtő ütemben fejlődnek a raktározás gépek által vezérelt rendszerei. Egyebek között ellenőrzött anyagáramlás, ládaazonosítás, önjáró targonca és rádiófrekvenciás szemafor könnyíti meg a modern árukezelést. Egy sörgyárba is belesünk, hogy bemutassuk a folyamatokat.
Leválik-e a világháló kínai része a többiről? A világ nagy tech cégei már elkezdtek mozgolódni.
Ki az az idegen, aki velünk szemben ül a metrón? Ki az az ellenzéki, aki tüntetni merészel ellenünk? Egyik kérdés ártatlanabb, mint a másik – de még az egyik sincs igazán rendben. Ezért kényszerült hamar átalakítani arckereső szoftverét egy lengyel startup.
Az elektromos autók tulajdonosai segíthetnének abban, hogy ritkábbak és rövidebbek legyenek az áramkimaradások. Még meg is fizetnék őket ezért.
Egészségügyi segédeszközként használatos nyaklánccal figyeltetnék az evésrohamokkal küzdők szokásait az illinois-i Northwestern Egyetem kutatói.
Forgalmasabb utak mellett gyakran még becsukott nyílászárók mellett is beszűrődnek a hangok, nyitva hagyott ablak esetén pedig óhatatlanul beköltözik a lakásba az utca zaja. A problémát nem szünteti meg, de jelentősen mérsékelheti a szingapúri Nanyang Műszaki Egyetem kutatóinak találmánya.
Megannyi terület után a japán halpiacokon is felbukkant a mesterséges intelligencia. Egy telefonra telepíthető alkalmazás formájában, amely fejlesztője reményei szerint segítheti, majd akár ki is válthatja a hosszú éveken át tanuló halhússzakértők munkáját.
Mi történik az ajtók mögött, a raktárak körfolyamatai során? Hogyan segítenek a robotok az embereknek, és az emberek a robotoknak? Ennek jártunk utána az SSI SCHÄFER szakértőjével.
Sok hír, sűrű frissítések, kisebb-nagyobb melléfogások, szürkeség. Egyelőre ez jellemzi a robotok által gyártott híreket.
A feltaláló több lépésben fejlesztette ki az eszközt, amelynek sorozatgyártása 1908-ban indult.
A koronavírus nemcsak az embereket, hanem a tőzsdei befektetéseket is megtámadta. Nem sokan voltak immunisak a fertőzéssel szemben – ezek egyike egy kevéssé ismert robotbróker, a müncheni Minveo cég mesterséges agya.
Alapjaiban változtathatja meg az okostelefonok világát, ha sikerrel jár az Apple és a Google ellen folytatott küzdelem. A mobilpiacot uraló két óriás az alkalmazások által generált bevételek jelentős részét tartja magánál – ez az üzletpolitika a fejlesztőkben és a szabályozó hatóságokban is kérdéseket vet fel.
A CoreDar cég két mérnöke különleges felhasználási módot talált ki a leginkább az önvezető autókban használatos, a környezetet lézeres technológiával letapogató lidar szenzorokhoz.
Miközben egyre élesedik a vita arról, hogy kell-e korlátozni a mind tökéletesebb arcfelismerő rendszerek használatát, sorra születnek a személyek azonosítására alkalmas új technológiák. Elveszhet például az a lehetőség, hogy valaki anonim módon vegyen részt egy demonstráción.
Veszélyes égésgátlók maradhatnak a kezünkön és hordozható eszközeinken is – világítottak rá kanadai szakemberek.
Bár idehaza még kevés az okos háztartási gép, érdemes figyelni a brit fogyasztóvédők tanácsára: nem biztos, hogy a drága gépek okosak is maradnak.
A minőségi kiegészítőkért bizony komoly pénzeket kell fizetni. Ez még inkább igaz akkor, ha a termék az Apple Mac Pro számítógépéhez készült.