Ki védi meg a csomagunkat, ha futár helyett drón szállítja ki?
Nem csak a drónoktól kell védeni bizonyos légtérrészeket, a drónokra is leselkednek veszélyek. Főleg, ha értékes szállítmányt visznek magukkal.
Nem csak a drónoktól kell védeni bizonyos légtérrészeket, a drónokra is leselkednek veszélyek. Főleg, ha értékes szállítmányt visznek magukkal.
Nem csak az idősek gondja, bár őket inkább sújtja: a tévében a háttérzaj sokszor elnyomja a párbeszédeket, és ezt a hangerő-szabályozóval nem lehet befolyásolni. A megoldást már kidolgozták, de érdekes módon nem terjedt el.
A hazai mobilszolgáltatók szimulációkkal is segítenék a kormányzatot a koronavírus-járvány ellen és a felhatalmazás is megvan az adatok megszerzéséhez. Kérdés, hogy mit kezdenek vele.
A napokban készül el az a nyomkövető technológia, amely az Európai Unióban egységes mobilalkalmazások kifejlesztését teszi lehetővé a fertőzésveszély kimutatására. A járvánnyal szemben sikeresen védekező ázsiai országok mindegyike segítségül hívta az információtechnológiát, és azt kiterjedt teszteléssel kombinálta.
A világjárvány új lendületet adott a sok százezer számítógép fölös kapacitását kihasználó tudományos projekteknek.
Márciusban 85 százalékkal nőtt a kereslet a számítógépes egerek iránt, a monitorokat 160 százalékkal többen keresik világszerte, de még a képernyő számítógépes összeköttetését biztosító különféle kábeleknél is 52–111 százalékos felfutás tapasztalható – olvasható ki a Glimpse elemzőcég adataiból.
Ha buszgarázsokban és autószerelő műhelyekben lehetett vadászrepülőgépet építeni a háború idején, miért ne gyárthatna lélegeztetőgépet a repülőgép-, a porszívó- vagy az autógyár?
Egy brit startup IRIS nevű technológiája – olyan nevekkel együttműködve, mint Brian May és Roger Taylor, a Queen szólógitárosa és dobosa – hagyományos zenefájlokat mesterséges intelligencia segítségével transzformál élethűbb hangzásúvá.
Az egészségügyi vészhelyzetben különösen jól jön a 3D-s nyomtatás gyorsasága és egyszerűsége.
Bár több intézmény évek, sőt évtizedek óta kísérletezik az oktatás bizonyos elemeinek virtualizálásával, az országban most zajló hirtelen átállásra senki nem volt felkészülve. A Szegedi Tudományegyetem Digitális Kultúra és Elméletek Kutatócsoportjának vezetője csokorba gyűjti a módszertani, technikai és mentális dilemmákat.
A zeneszerző X. szimfóniájának végét egy számítógépes algoritmus alkotta meg. A mű áprilisi ősbemutatóját a járvány miatt kell elhalasztani.
Ha okostelefonokkal figyelik a koronavírus-fertőzés útját, akkor kevésbé kell bezárkózniuk az embereknek.
Aki a következő hetekben otthonról dolgozik vagy tanul, az legalább a bejárás idejét mindenképpen megspórolhatja. Mutatunk két olyan alkalmazást, mellyel heti néhány óra ráfordítással összehozható egy kis mellékes. Az egyikhez elég jól tudni angolul, a másiknál már profinak kell lenni matekból is.
A koronavírus-járványra reagálva közismert szoftverfejlesztők tették ingyenessé távmunkát és távoktatást segítő platformjaikat. Kisebb és nagyobb vállalatok, oktatási intézmények térítésmentesen használhatják a rendszereket, melyekkel fenntartható az üzletmenet, miközben minimalizálható a munkavégzés járványügyi kockázata.
„Made in Africa” – hirdeti termékeit büszkén a Mara mobilok gyártója. A ruandai vállalkozás honlapja szerint a kontinensen elsőként fog magas minőségű és megfizethető okostelefonokat gyártani.
Át kellene alakítani a közösségimédia-oldalakat, hogy a felhasználók minél kevésbé essenek a viselkedési addikció csapdájába – hangsúlyozzák pszichológusok.
Elektromos főzőlapot nem lehet működtetni róla, de arra bőven elegendő, hogy feltöltse az utazók összes mobileszközét anélkül, hogy közben lemerítené a kocsi akkumulátorát. Ezzel a beharangozóval készíti elő a piacot augusztusra ígért tetőboksza számára az autós kiegészítőket gyártó amerikai Yakima.
A mesterlövésznek jó tudnia, hogy tényleg a kiszemelt ellenség került-e a célkeresztbe. Fejlett hadseregek már most is digitális eljárásokat alkalmaznak, például az arc vagy a járás azonosítását. Bizonytalanság akkor adódik, ha az illető álcázza magát, netán sántikál. Az új megoldás a szívlenyomat.
Sikertörténet abból az időből, amikor még olyan kicsi volt a világháló, hogy kézzel lehetett rendszerezni.
Pert nyert a világ egyik leghíresebb múzeuma, a firenzei Uffizi az internetes jegyüzérek ellen. Érvényes belépőket árultak ugyan, de kétszeres–háromszoros árakon.