#Tomahawk

Tátongó űr marad Európa védelmén Trump sértődése után, és talán a Kreml terroristája fogja betömni

Az amerikai elnök Friedrich Merz német kancellár keresetlen kritikájára és a NATO hormuzi tétlenségére európai csapatkivonásokkal válaszol, és mivel a kudarcos iráni háborújában felélte az USA Tomahawk készleteinek jelentős részét, a bideni megállapodást felrúgva mégsem küld rakétákat Németországba. A nagy hatótávolságú rakéta hiánycikk a kontinensen - a megoldás egészen valószínűtlen módon egy néhai orosz mérnök kezében lehet.

















Amerika odacsapott Szíriában. Vége az orosz dalnak?

Egyszeri esetnek titulálja Amerika azt, hogy megszórt pár tucat Tomahawk rakétával egy az oroszok által is használt szíriai támaszpontot. Ugyanakkor talán Trumpnak is leesett, hogy az amerikai érdekeket Szíriában is képviselnie kell. Úgy tűnik, az oroszok nem elég erősek, hogy valódi válaszlépést tegyenek – a légi csapás pedig Trump népszerűségi mutatóit is felhúzhatja.