Magyar kutatók is vannak az élmezőnyben egy rangos nemzetközi listán
Összesen négy magyar kutató került fel a legtöbbet idézett tanulmányokkal rendelkező tudósok listájára.
Összesen négy magyar kutató került fel a legtöbbet idézett tanulmányokkal rendelkező tudósok listájára.
A 11 éves Yusuf az eddigi legmagasabb IQ-val rendelkező ember a 18 éven aluliak között, de még Stephen Hawkingra is rávert két pontot a Mensa-teszten.
A kutatók mérései szerint az antarktiszi jég alatt is rengeteg fitoplankton él, annak ellenére, hogy fényre van szükségük az energiatermeléshez.
Rengeteg egészségügyi problémát okozhat, ha a szervezetben vitaminhiány lép fel. Mivel a D-vitamint a napfénnyel tudjuk a szervezetünkbe juttatni, a késő ősztől kora tavaszig érdemes D-vitamint szednünk.
Százhúsz éve, 1902. november 17-én született Wigner Jenő Pál (Eugene Paul Wigner) Nobel-díjas magyar-amerikai fizikus.
A Tudományos Újságírók Klubja által kiírt Juhari Zsuzsanna-díjat idén a Csillagvizsgáló Blog alapítója, Barna Barnabás csillagász kapta.
A törökországi Göbekli Tepe területnek csupán az 5 százalékát tárták fel eddig a kutatók, de már így is felbecsülhetetlen leletekre bukkantak.
Egy új kutatásban az autista emberek felülmúlták az érzelemfelismerő teszteken a kontrollcsoportot. Úgy tűnik, eddig csak nem a megfelelő formában vizsgálták őket a tudósok.
A NASA tudósai szerint ha léteztek is más civilizációk az univerzumban, azok hamarabb kipusztították magukat, mint hogy az ember felvegye velük a kapcsolatot.
Mikrotűkkel ellátott tapaszokkal lehetne megállapítani a koronavírus elleni védettséget egy új magyar szabadalommal, amely a bőrre ragasztva néhány nap elteltével elszíneződik, ha a szervezetben beindul az immunválasz
A Mars Express nevű űrszonda szerint olyan felhők képződtek a Mars felszínén, mint amilyenek a Földön jönnek létre. A különbség csak az, hogy előbbiek porból vannak.
A gyulladásos bélbetegségek egyik típusa, az elsősorban fiatal felnőtteket érintő Crohn-betegség kezelését immár őssejtek beültetésével is segítik Pécsen – közölte a régióközpont klinikáit működtető Pécsi Tudományegyetem.
A hangerő mérséklésével több mint egymilliárd ember hallását lehetne megóvni meg egy friss tanulmány szerint.
Egy friss kutatás szerint már 780 ezer évvel ezelőtt is megfőzte a zsákmányt az ember őse. Eddig úgy gondolták, ez valamikor 180 ezer évvel ezelőtt kezdődhetett.
Felvételeket készített az Európai Űrügynökség arról, ahogy a Nap felszínén 170 km/másodperc sebességgel száguldó gáz jut el a csillag egyik pontjáról a másikra.
A fémekben található, úgynevezett forró elektronok tulajdonságainak vizsgálatában értek el jelentős előrelépést magyar kutatók. Eredményeiket olyan fontos területeken használhatják fel, mint a napelemek és nanoméretű áramkörök fejlesztése, illetve különböző szenzorok érzékenységének javítása.
Három év alatt épült meg a Taocseng (Daocheng Solar Radio Telescope) rádióteleszkóp-rendszer a Tibeti-fennsíkon, a Napot figyeli majd.
Régóta ismert a passzív dohányzás jelensége, amikor egy másik személy cigifüstjét szívja be valaki. Viszont létezik egy még ennél is passzívabb, de ugyancsak a dohányzás jelentette veszély.
A galaxisunk legnagyobb és legpontosabb háromdimenziós térképét készítő Gaia űrtávcső munkájáért felelős konzorcium kapja a 2023-as Lancelot M. Berkeley – New York Community Trust „Érdemes Munka a Csillagászatban” Díját.
A kutatóknak sikerült kísérlettel igazolniuk a régóta meglévő elméletet.