Megépítették a kerékpárral hajtott repülőgépet, 31 másodpercig repült – videó
A Southamptoni Egyetem hallgatói összerakták a Super Lazarus névre keresztelt repülőgépet, ami rekord hosszú ideig maradt a levegőben.
A Southamptoni Egyetem hallgatói összerakták a Super Lazarus névre keresztelt repülőgépet, ami rekord hosszú ideig maradt a levegőben.
Míg néhány állat esetében elfogadjuk az értelem bizonyos fokú meglétét, a madarak nem tartoznak közéjük. Pedig jó pár olyan fajunk van, amelyik meglepő viselkedést mutat. A szajkók például képesek az önuralomra.
A WASP-39b jelű exobolygó 700 fényévnyire van a Földtől. A James Webb űrteleszkóp sokáig tanulmányozta, és fontos információkat tárt fel róla.
Lézerrel működő módszert vetettek be német kutatók, hogy egészen rövid idő alatt tudjanak hidegfőzetű kávét készíteni, ami állítólag sok szempontból felülmúlja a hagyományos „feketét”.
A senior IT-s szakemberek bruttó fizetése bőven a milliós kategóriában mozog, de a kezdő programozók is megkereshetik a bruttó 600–850 ezer forintot.
A kanadai kutatók új módját találták ki annak, hogyan tudnák megfigyelni a folyó eróziós munkáját.
Százhúsz éve, 1902. november 22-én halt meg Walter Reed amerikai járványkutató, a sárgaláz kórokozójának felfedezője.
A Christie's szerint a Shennek hívott Tyrannosaurus rex 80 csontja eredeti. Egy T. rex-nek nagyjából 380 csontja van.
Egy új tanulmány alapján úgy tűnik, az élet kialakulásának feltételei egy időben ideálisabbak voltak a Marson, mint a Földön.
A rágcsálók idegrendszere tájékozódás közben nemcsak az állat pozícióját képes rövid távon előrejelezni, hanem az előrejelzés bizonytalanságát is meg tudja jeleníteni – fedezték fel az ELKH Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet (KOKI) és Wigner Fizikai Kutatóközpont (Wigner FK) kutatói.
A tongai vulkánkitörés 200 atombomba erejének felelt meg, és nagyobb volt, mint az 1883-as indonéziai Krakatau-katasztrófa.
A modern tudományban egyre inkább használatos rendkívüli kicsi, illetve óriási nagyságrendek jelölésére új előképzőkről döntöttek pénteken Versailles-ban az Általános Súly- és Mértékügyi Konferencián (CGPM) részt vevő szakemberek. Az új mértékegység bevezetésével a Föld tömege immár hat ronnagramm.
A kövület alapján a paleontológusok ragadozónak nézték a lábnyom gazdáját, a mesterséges intelligencia viszont megmondta, hogy igazából egy szelíd növényevőé lehetett.
Egyre több ember halálát okozzák az antibiotikumokra rezisztens baktériumok, és ez a jövőben várhatóan csak rosszabb lesz.
A skót kutatók tatukat fertőztek meg leprával, és kiderült, a májuk képes volt a regenerálódásra.
A kutatók szerint a macskák hunyorogva, lassan pislogva „mosolyognak”. Ha az ember is ezt teszi, fel tudja velük venni a kapcsolatot.
Az indiai Skyroot nevű cég pénteken reggel indította útnak azt az űrrakétát, ami 83 kg terhet képes magával vinni 100 km-es magasságba.
Hatvan éve, 1962. november 18-án halt meg Niels Bohr dán fizikus, aki a fizika mellett a fociban is kitűnt, Nobel-díja mellé pedig egy igen különleges házat kapott ajándékba.
Egy születőben lévő csillagot sikerült lefotóznia a James Webb űrteleszkópnak, ami jelenleg is magába szívja a körülötte lévő gázt és port.
Nyolcvanszorosára emelkedett a klímaváltozás miatt azoknak a heves esőzéseknek a kockázata, amelyek következtében a közelmúltban pusztító árvizek sújtották Nigériát, Nigert és Csádot – derült ki nemzetközi klímaszakértők egy csoportjának új tanulmányából.