Milyen tünetei vannak a halálos Marburg-vírus fertőzésének, és hogyan lehet ellene védekezni?
A Marburg-vírus többször okozott már járványt az elmúlt évtizedekben, a legsúlyosabbnál 329-en vesztették életüket.
A Marburg-vírus többször okozott már járványt az elmúlt évtizedekben, a legsúlyosabbnál 329-en vesztették életüket.
Újabb nagy repedés keletkezett a gleccseren az észak-olaszországi Dolomitok legmagasabb hegycsoportja, a Marmolada-lejtőin, ahol július elején 11 kiránduló vesztette életét egy jéglavinában.
A Bustanica – ami arabul kertet vagy gyümölcsöskertet jelent – nevet viselő dubaji vertikális farmon 330 ezer négyzetméteren termesztenek évente 1 millió kilogramm leveles zöldséget. Növényvédőszer-, gyomirtószer- és vegyszermentesen, nem mellesleg több mint 250 millió liter vizet megtakarítva. Az Emirates közölte: a légitársaság utasai már júliustól kóstolhatják az innen származó zöldségeket a fedélzeti menüjükben.
Öt ezüst- és három bronzérmet szereztek magyar diákok a középiskolások számára múlt héten rendezett nemzetközi kémiai és földrajzi olimpián – közölte a versenyek magyarországi szervezőjeként az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és a Pécsi Tudományegyetem (PTE).
Migaloo-nak saját Twitter-oldala is van, de jó ideje már nem adott életjelet magáról. Azonban mégsem őt sodorta partra a víz a hétvégén.
A tudósok 10 kilométeres mélységből vett mintákat elemeztek, hogy kiderüljön, mennyi műanyag van bennük. Az eredmények alapján úgy vélik, évente akár 4 millió tonna műanyag kerülhet a tengerbe a folyókon keresztül.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói szerint egy újfajta vízforralási eljárással nagyban csökkenthető a felhasznált energia, és a folyamatra szánt idő is.
Furcsa mélyedésekre lett figyelmes egy vendég egy szecsuáni étterem udvarán. Kiderült: krétakori lábnyomokat fedezett fel.
Négyszázhetven éve, 1552. július 18-án született II. Rudolf Habsburg-házi német római császár, cseh és I. Rudolf néven magyar király, aki Prágában tartotta udvarát. Az államügyeket nem szívlelte, a tudományokat már annál inkább kedvelte, de a mindene az alkímia volt.
Egy globális kutatás eredményei szerint a negyven év alattiaknak egyáltalán nem lenne szabad alkoholt inniuk, az idősebb felnőtteknek viszont egy kis mennyiség akár jót is tehet. A kutatók szerint az alkoholfogyasztás jelentős egészségügyi kockázatokat hordoz, és semmi előnyt nem jelent a fiatalok számára.
A napkitörések legerősebbik kategóriájába sorolt jelenséget regisztrált minap egy űridőjárással foglalkozó kutató. A jelenségnek a Földön is érezhető lehetnek hatásai.
A kutatók a Tejútrendszerben találták meg azt a neutroncsillagot, amelynek mágneses mezője 60 százalékkal erősebb a korábbi rekorderénél.
A gyógyszeriparban gyakran alkalmazott Suzuki-reakció már rendkívül kis mennyiségű palládium katalizátor jelenlétében is megvalósítható, ráadásul ez a kis mennyiség különféle formákban akkor is jelen lehet a reakcióban, ha erre nem is gondolnak a kutatók. Ez pedig egészségesebbé és költséghatékonyabbá teszi az átalakítási eljárást – derítették ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem kutatói.
Egy új-zélandi beteg lehet a világ első embere, akinek génszerkesztéssel csökkentenék a koleszterinszintjét.
Az elmúlt évtizedben több mint 60 százalékkal nőtt az állatokról emberre átterjedt járványos megbetegedések száma Afrikában – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO), amely szerint ez aggasztó jele lehet annak, hogy a jövőben egyre több állatról emberre terjedő betegséggel nézhetünk szembe. Olyanokkal, mint például a majomhimlő, az ebola és a koronavírus.
Természettudományos és muzeológiai vizsgálatok során igazolták, hogy a Néprajzi Múzeum Zoom című állandó kiállításában látható ritka mozaik maszk eredeti azték kori lelet, közép-mexikói, valószínűleg mixték mesterek munkája, valódi türkiz berakással.
Egy lakóház építés emiatt végeztek ásatást, ekkor került elő pár érdekes csont.
A parazita által okozott tünetek a hivatalos adatok szerint mintegy öt napig tartanak – utána a páciens nagy valószínűséggel meghal.
Az emberiség eddigi lefejlettebb teleszkópja, a James Webb a Déli Gyűrűs-ködöt is megfigyelte az üzembe helyezése után. És milyen jó, hogy így tett: az objektumról készült felvétel mellé egy meglepetés is érkezett.
Az állami egészségügyi döntéshozatalt segítheti a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) kutatása, amely arra ad választ, hogy milyen egészségproblémákat tartanak elfogadhatónak az emberek különböző életkorokban.