A kutatókat is meglepte, hogy mit csináltak a génmódosított hörcsögök
Génmódosítással próbálták megváltoztatni állatok viselkedését amerikai kutatók, de nagyon nem olyan eredményt kaptak, mint amire számítottak.
Génmódosítással próbálták megváltoztatni állatok viselkedését amerikai kutatók, de nagyon nem olyan eredményt kaptak, mint amire számítottak.
A tudományos körökben vitatott módon a szakmaiság és a politikai elvárások között egyensúlyozó Magyarságkutató Intézet Archeogenetikai Kutatóközpontja, valamint a Szegedi Tudományegyetem Genetikai Tanszékének kutatói a vitathatatlanul tekintélyes Current Biology szaklapban tették közzé vizsgálódásuk eredményeit.
A világ óceánjainak műanyagszennyezését elemezték ausztrál tudósok, és azt fedezték fel, hogy még a civilizációtól legtávolabbi zugokban is megtalálhatók a mikroszemcsék.
A régészek szerint a település a Mitanni Birodalom fontos központja, az egykori Zakhiku lehet. A palota maradványait már 2018-ban feltárták, most sikerült a többi épületét is.
Ha tart a szemének öregedésétől, akkor érdemes figyelembe vennie a belső biológiai óra, a cirkadián ritmus jelzéseit, derül ki egy új kutatásból.
Egy új kutatás szerint az óceánok hatalmas cukortartalékkal rendelkeznek, ezek koncentrációja pedig döbbenetesen magas.
A cirádás vagy pettyes éticsiga "bandákba” verődve járja a vidéket.
A klímaváltozás miatt korábbra tolódnak Magyarországon az utolsó tavaszi fagyok, ami komoly veszélyt jelent a mezőgazdaságra – derül ki egy új kutatásból.
"A gömbplazma sokkal jobb, csak azt nem szabad hegyre vinni, mert kiesik és legurul az Alföldre" - igazít el Hadházi László a legfrissebb tudományos fejleményekkel kapcsolatban. Szóba kerül a hódmezővásárhelyi plazmavillamostól kezdve a házi atomreaktoron át a megvásárolható fekete lyukig szinte minden. De hogy keverednek ebbe bele a szürkemarhák és a szolárium?
A káros mutációk az evolúciós folyamatokra gyakorolt új hatását tárták föl a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) biokémiai intézetének kutatói.
Először térképezték fel a Vezúv Kr.u. 79-es pusztító kitörése miatt meghalt pompeji áldozat teljes örökletes genetikai információját.
Egy chilei tudós szerint csaknem 5500 éves lehet a világ legöregebb fája, a Dédnagyapának becézett, négy méter vastag törzsű patagónciprus.
Sikeres volt az úttörő kettős kéztranszplantációs műtét, amelyet egy 48 éves brit férfin végeztek el – jelentette a BBC.
Kardszárnyú delfin úszik felfelé a Szajnán, szemlátomást egyre rosszabb egészségi állapotban, ezért minél hamarabb vissza kellene vinni a tengerbe – közölték a francia hatóságok.
A régészek többek közt sírokat, házak maradványait is megtalálták, de a sűrű növényzet miatt csak lassan tudtak haladni. Ha a technológia nincs, évszázadok múlva se jutottak volna előrébb.
A lábunk alatt zajló folyamatok még nem teljesen ismertek a tudósok előtt. Íme egy újabb ilyen.
Az eltelt több milliárd év alatt óriási változások mentek végbe a Földön és a kozmoszban is. Most már egy grafika is van, ami ezt a hosszú folyamatot érthetően ábrázolja.
Hajnali háromtól érdemes lehet kémlelni az eget nyugat felé.
A magyar kutatás során 42 állatot vizsgáltak alváslaborban.
Az Európai Űrügynökség és a Raspberry Pi Alapítvány közösen hirdetett versenyt középiskolások számára, hogy új, innovatív ötleteket valósítsanak meg. Hárman egy kivételesen érdekes projekttel álltak elő.