Nem örülnek a szállodások, hogy élelmiszerre is lehet jövőre költeni a SZÉP-kártyával
Váratlanul érte a szakmát a bejelentés.
Váratlanul érte a szakmát a bejelentés.
A nyári főszezon után decemberben utaznak a legtöbbet a magyarok, általában belföldre. A járvány miatt a szállodákban még mindig vannak szabad helyek, a hegyvidéki vendégházak viszont többnyire most is telt házasak a karácsonyi időszakra.
Milliók látogatják évente a világ egyik legszebb turistaparadicsomát, most viszont kong az ürességtől.
Egy éve nyomkövetőt visel a lábán Vitézy Tamás milliárdos jobboldali üzletember, aki a közösségi oldalán név szerint felsorolta „az intézményesített gazdasági maffia” tagjait. Úgy érzi, meghurcolták, de bízik a rendszer önkorrekciójában.
Drágult az energia és a munkaerő, romlott a forint, így elkerülhetetlen a komoly áremelés a szállodaszövetség szerint.
79 százalékot nőtt a magyar szálláshelyek vendégéjszakáinak száma a tavaly októberihez képest, hiszen most sokkal könnyebben utazhatnak a külföldiek ide. A 2019-es állapotra visszatérni még sok időbe telhet, ráadásul az infláció elviszi a bevételnövekedést.
A forgalmas nyár után most – ha teljes lezárás lesz a vírus miatt – összeomlás következhet a szektorban.
Októberben elérte a járvány előtti szintet a vidéki turizmus: az év tizedik hónapjában 2,8 millió vendégéjszakát regisztráltak a szálláshelyek Magyarországon, 62 százalékkal többet, mint egy éve, és 2019-hez képest is mindössze 15 százalék az elmaradás.
Így a vendéglátás alszámlán összegyűlt összegből akár fürdő-, uszodabérlet is vásárolható, vagy a szállásdíj is kiegyenlíthető.
Az új szállásadóknak kötelezővé teszik a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba (NTAK) való regisztrációt, de a turisztikai adó beszedésében is szerepet vállalnának.
Negyvenhét külföldi turista kapott ételmérgezést az egyiptomi Hurghada üdülővárosban, az üggyel kapcsolatban a hatóságok őrizetbe vettek három szállodai dolgozót - közölte az egyiptomi főügyészség.
Miután Vlagyimir Putyin orosz államfő egyhetes országos munkaszünetet rendelt el a romló járványhelyzet miatt, az oroszok tömegesen indulnak törökországi és egyiptomi turistautakra.
Sorra hirdetnek utakat az európai idegenforgalmi cégek a polgárháború sújtotta Szíriába. Míg rengeteg az érdeklődő, olyanok is sokan akadnak, akik szerint nem lenne szabad a turizmus újraindításával legitimálni és pénzelni a véreskezű diktátor, Basar Asszad rezsimjét.
Több tízezer szavazat alapján választották meg az év kilátóját és az év turistaházát. Az év kilátójához nincs hasonló az országban.
Dzsesszzenész, forgatókönyvíró, színésznő-politikus, tengerésztiszt, focista – hosszan lehetne még sorolni, miféle pályákat választottak Benito Mussolini leszármazottjai. A fasiszta olasz diktátor nevét viselő népes család sorsa, illetve a Duce megítélése azután került ismét reflektorfénybe, hogy egyik unokája látványos sikert aratott a legutóbbi önkormányzati választáson.
Egy albán hotel szaunájában megfulladva találtak rá a négy turistára.
11 százalékkal nőtt a szálláshelyek forgalma 2020 augusztusához képest, a 2019-es szintnek viszont alig a háromnegyedét érte csak el. A magyarok közül egy kicsivel kevesebben nyaraltak az országon belül, mint egy éve, a külföldiek közül már egyre többen mertek ide utazni.
Parragh László kamarai elnök - aki számos más nem feltétlenül posztjához illő témában is megnyilvánult - és Matolcsy korábbi beosztottja, Nagy Márton is odaszúrt a jegybankelnöknek. A kormány meghosszabbította a hitelmoratóriumot, az építőanyagpiac megnyugodott. Kiderült, hogy a házasulandók zöme az állami pénzért teszi, a turkálókkal nem fogjuk megmenteni a bolygót és hogy rekordot döntött a belföldi turizmus a nyáron. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Messze a tavalyi értékek felett teljesített a turizmus idén nyáron. Ez persze a tavalyi járványhelyzet miatt nem meglepő, de több területen sikerült felülmúlni a 2019-es adatokat is, derült ki a Magyar Turisztikai Ügynökség nyári szezonzáró tájékoztatóján.
A Balaton-élményhez épp úgy hozzátartozik a bor, mint a lángos. Ám amíg a sütödéket a nyaralók éltetik, a borászok nem annyira örülnek az idegenforgalom erősödésének. A híres csopaki bornak vajon mi nagyobb ellensége: a kedvezőtlen idő vagy a hely felértékelődése?