szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Drágult az energia és a munkaerő, romlott a forint, így elkerülhetetlen a komoly áremelés a szállodaszövetség szerint.

Olyan mértékben szálltak el a rezsiköltségek, hogy elkerülhetetlen százalékban két számjegyű áremelés – írja a Világgazdaság Baldauf Csabára, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnökére hivatkozva. Az elnök szerint a gáz ára négyszeresére, az áramé két és félszeresére nőtt, ami például egy százszobás wellnesshotel számára éves szinten százmilliós pluszköltséget jelent, emellett drágult a munkaerő, és a forint-euró árfolyam változása is kedvezőtlenül alakult, így a pluszkiadás

10-25 százalékos áremelést hozhat.

A szállodák jövedelmezőségét legjobban tükröző mutató, a szállodai szobánként elért teljes árbevétel, országos szinten 13,9, Budapesten 37,8 százalékkal csökkent 2019-hez képest, ugyanakkor a Balatonnál 38,7 százalékkal nőtt – írja a lap a szállodák hétfőn közzétett Trendriportja alapján.

A lap szerint a szeptember-októberben kiemelkedő szállodai forgalom a járvány újabb felfutásával visszaesett, a karácsonyi időszakra a szokásos 80-90 százalékos kihasználtság helyett csupán 50-60 százalékra számítanak, igaz még van esély egy “last minute boomra”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Németh András Ingatlan

Elbúcsúzunk egy időre Budapest legendás szállodájától: ilyen volt a Gellért első évszázada

December elsejéig még látogatható Budapest egyik legrégibb és legismertebb szállodája, a Szabadság híd budai feljárójánál álló Gellért. A hotel a Danubius Hotelstől átkerül az Indotek Csoporthoz, amely ötcsillagos luxusszállodaként újítja meg a több mint százéves épületet. A bezárás előtt álló épületben jártunk.