Egy magyar állampolgárságú túszt is szabadon engedett a Hamász
A 13 túszért cserében Izrael 39 palesztin foglyot engedett ki a börtönből.
A 13 túszért cserében Izrael 39 palesztin foglyot engedett ki a börtönből.
A kisfiút az anyukájával és a nagyszüleivel együtt rabolták el, a nagypapája még mindig fogságban lehet.
A legtöbbjükről azt sem lehet biztosan tudni, hogy életben vannak-e.
2, 5 és 9 éves gyerekeket is szabadon engedtek.
Egyelőre 13 izraeli túszt engedett szabadon a Hamász, 10 thai és egy Fülöp-szigeteki állampolgár is kiszabadult.
Az NSO Group állítja: kulcsszerepe lehet a Pegasusnak az izraeli–palesztin háborúban. Azonban több szakértő is állítja, hogy ez képtelenség.
13 túsz szabadulhat első körben a Hamász fogságából.
Csúszik a négy naposra tervezett tűzszünet kezdete Izrael és a Hamász között, amelynek során izraeli túszokat és Izraelben bebörtönzött palesztinokat adhatnak át egymásnak a háborús felek.
Korábban nem kezdik meg az elrabolt túszok szabadon bocsátását.
Izrael százötven bebörtönzött palesztint enged szabadon ötven Gázai övezetbe hurcolt túszért cserébe.
Az izraeli kormány és a Hamász között megkötött megállapodás értelmében az öt túszból hárman is azokba a túszcsoportokba tartoznak, akiket elengedhet a terrorszervezet.
A neveket azért kellett nyilvánosságra hozni, mert az izraeli állampolgároknak törvényi lehetőségük van 24 órán belül megtámadni egy ilyen végzést.
Izrael abba is belement, hogy 150 palesztin fogvatartottat, többnyire nőket és fiatalkorúakat, kiengedjenek a börtöneikből, hogy visszatérhessenek jellemzően ciszjordániai és kelet-jeruzsálemi otthonaikba.
Az izraeli kormány ülésezik a kérdésről, ha megegyeznek, leghamarabb csütörtök este szabadulhatnak a túszok.
A Hamász fegyverszünetért cserébe adhat át túszokat Izraelnek.
Részletek derültek ki az egyik, Hamász által elrabolt, magyar állampolgársággal is rendelkező túszról. Omri Miranról van szó, akinek a sztorija már ismert volt, de azt nem lehetett tudni, hogy magyar állampolgársága is van.
Ha megszületik az egyezség a Katar által vezetett tárgyalásokon, akkor valószínűleg túszokat is szabadon fognak engedni.
A palesztin egészségügyi minisztérium nem erősítette meg a felvételek hitelességét.
Néhány nap alatt egész Izrael megismerte a Hamász által elhurcolt túszokat, akiknek sorsáért az egész társadalom aggódik. „Nem tudjuk, mi a megoldás, tárgyalás vagy erőszak” – mondta az egyik elrabolt férfi rokona a HVG helyszínen járt tudósítójának.
Gideon Szár, az izraeli egységkormány ellenzékből érkezett tárca nélküli minisztere szerint a tűzszünet ugyanakkor rövid életű lesz.