Két egymást követő napon is összecsaptak a rendőrök a tüntetőkkel Újvidéken
A demonstrálók azt is követelik, hogy engedjék szabadon a vasútállomáson történt tragédia utáni tüntetéseken őrizetbe vett társaikat.
A demonstrálók azt is követelik, hogy engedjék szabadon a vasútállomáson történt tragédia utáni tüntetéseken őrizetbe vett társaikat.
Még soha nem volt példa ilyen nagy létszámú demonstrációra, és a módosítás kérdésben a kormánykoalíció is megosztott.
Az egyetemekhez hasonlóan most az 1826-ban alapított Magyar Tudományos Akadémia ingatlanjainak jelentős részét sajátítaná ki az állam. Ez ellen tüntettek csütörtök délután.
Az izraeli csapatot egy elit rendőrség kíséri majd a stadionba, ahol több kiemelt francia politikus is ott lesz majd a nézőtéren.
Jordan Bardella könyvbemutatójának idején több százan demonstráltak Brüsszel belvárosában.
A tiltakozók öt aktivista szabadon engedését követelték, akiket azért vették őrizetbe, mert összetűzésbe keveredtek egy orosz befolyást növelő megállapodást jóváhagyó képviselővel.
Amszterdamban péntek óta átmenetileg tilos palesztinbarát tüntetést tartani, több százan azonban megszegték a tilalmat.
A demonstrálók a felelősök távozását követelik.
A szerb rendőrök több embert őrizetbe vettek.
Ha történt jogsértés, mondjuk ki azt, ha pedig nem, akkor szerintem nincs miért pénzt kapnom – mondta.
A tüntetők tüzeket gyújtottak, autópályát zártak le és Netanjahu lemondását követelték.
Goran Vesic építésügyi miniszter már beadta a lemondását, de mint mondta, nem érzi magát felelősnek a történtek miatt.
A demonstráción felszólaló Szalome Zurabisvili köztársasági elnök szerint az orosz titkosszolgálat befolyásolhatta a választást.
A momentumos országgyűlési képviselő egy év börtönbüntetést kapott, két év próbaidőre felfüggesztve. Hat éve húzódott az ügy, első fokon felmentették Fekete-Győr Andrást, másod- és harmadfokon azonban elítélték a 2018-as, „rabszolgatörvény” elleni tüntetésen történtek, hivatalos személy elleni erőszak miatt.
Belenyugodni, beszántani vagy harcolni? – Magyar Péterék szombati közmédiás tüntetésére reagált Török Gábor politológus.
Követelései voltak Magyar Péternek és a hívására a közmédia épülete előtt szombat délután összegyűlt tömegnek is az MTVA-hoz, a HVG stábja is a helyszínen forgatott.
Kikéri magának az “erőszakos követeléseket”, visszautasítja az atrocitásokat, munkatársai megalázását az MTVA abban a közleményben, amivel Magyar Péter és a Tisza Párt szombati tüntetésére reagálnak. Tételes felsorolással bizonygatják, milyen sokszor hívták meg műsoraikba az ellenzéki pártokat, és milyen sokszor nem is mentek el, de valamiért abból az időszakból szedték az adatokat, mielőtt Magyar Péter megjelent volna a színen.
Erőszakos fenyegetéssel, rohamosztag felépítésével, a politikai felügyelet visszaállításának szándékával vádolták beszámolójukban Magyar Pétert, aki békés demonstrációt hirdetett a Kunigunda utcába.
Varga Ádám Tisza pártos sajtósként kérdezgette a tüntetőket a közmédia Kunigunda utcai székházánál zajló tüntetésen.