#tüntetés




A Momentum bejelentkezett a 2018-as választásra, októberre programot ígérnek
 

A Momentum bejelentkezett a 2018-as választásra, októberre programot ígérnek

Több ezren vonultak végig hétfő este a Szabadság térről a Hősök terére a Momentum felhívására. A tüntetés azért hirdették meg, hogy a növekvő orosz befolyás ellen szólaljanak fel, illetve az Európához tartozást követeljék. A Hősök terén a Momentum vezetői mondtak beszéltek. Fekete-Győr András elnök itt jelentette be, hogy elindulnak a 2018-as választáson, október 15-én pedig bemutatják programjukat. A tüntetők közül mintegy kétszázan ezután az Oktogonra vonult, és ismét letelepedtek a sínekre.

hvg.hu hvg.hu






 

"A demokrácia nagyszínpada ez" - videón a hétfő esti tüntetés

Az orosz befolyásszerzés ellen tüntettek hétfő este az Orosz Föderáció budapesti nagykövetségének épülete közelében, majd a Fidesz-székház felé vették az irányt a tüntetők. A hétfő estének is az Oktogon lett a végcélja, ahol egy férfi ellen intézkedtek is a rendőrök.

hvg.hu hvg.hu






Vicces volt a kutyapárti békemenet, a CEU-ellenes tüntetés sírnivaló
 

Vicces volt a kutyapárti békemenet, a CEU-ellenes tüntetés sírnivaló

Szombaton három felvonulás is volt Budapesten. A Magyar Kétfarkú Kutyapárt Békemenetet indított "a kormány és Oroszország védelmében", emellett biciklisek foglalták el a belvárost az I Bike Budapest keretében, és estére még egy CEU-elleni tüntetés is jut. Nem mellesleg világszerte több száz városban, Budapesten is zajlott a Séta a Tudományért akció, tiltakozásul Trump tudománypolitikai lépései, az intézmények költségvetési támogatásainak megvágása ellen. Ez volt tudósításunk az eseményekről percről percre.

hvg.hu hvg.hu


Gulyás Márton: A Fidesz sokkal felkészületlenebb, mint gondoltuk
 

Gulyás Márton: A Fidesz sokkal felkészületlenebb, mint gondoltuk

Gulyás Márton szerint Orbán egy hétről hétre evickélő politikai szereplő, akinek folyton egyre erősebb állításokat kell tennie, hogy uralni tudja a közbeszédet. Gulyás azt szeretné, ha egy olyan választási rendszer jönne létre, amelyben mindenki a támogatottsága szerint kap mandátumokat.

hvg.hu hvg.hu