BÉT: megcsúszott a havon Budapest
A nyugati börzék zöldben, a keletiek pirosban álltak 11 óra magasságában. A BUX, bár pluszban kezdett, hamar lejtőre csúszott.
A nyugati börzék zöldben, a keletiek pirosban álltak 11 óra magasságában. A BUX, bár pluszban kezdett, hamar lejtőre csúszott.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 30,54 pontos nyitás után emelkedett szerdán délelőtt.
Szemben halad a forgalommal a BUX. Miközben az európai indexek többsége lefelé vette az irányt, a pesti benchmark emelkedik.
A hangulat továbbra is optimista, így emelkedhetnek részvényárfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) is pénteken, a zárást azonban a JP Morgan délután megjelenő jelentése határozhatja meg.
Csütörtökön is 6000 forint fölött maradt az OTP, a BUX 1,1 százalékkal emelkedett.
Kedvező nemzetközi hangulat és erős vételi érdeklődés mellett csütörtökön is erősödhetnek a részvények a Budapesti Értéktőzsdén. Az árfolyamemelkedés alól talán csak a Mol lesz kivétel, mert a túlértékeltté vált árfolyam korrigált, és ez csütörtökön is kitarthat.
Gyengüléssel indult a kereskedés a nagy nyugat-európai tőzsdéken kedden, és délelőtt tovább növekedtek a veszteségek.
Szárnyalt a BUX hétfőn, a mutató 3,5 százalékkal ment föl, miközben a Mol 20 000 fölé ugrott. A meredek felfutás elsősorban régiós optimizmussal indokolható a szakember szerint.
A vártnál rosszabb amerikai makroadat ellenére masszív plusszal zárt a BUX, amit ma főleg az OTP húzott, de folytatta menetelését a Mol is.
Mínuszban kezdett ugyan a Mol csütörtökön, néhány perc után azonban ismét emelkedni kezdett az olajipari papír árfolyama.
Megtört az elmúlt napokban szárnyaló Mol lendülete: az olajipari papír a szerdai harangszót a piros tartományban hallgatta meg.
Szinte teljesen ledolgozták napi veszteségeiket a New York-i értéktőzsde vezető indexei a keddi kereskedés végére.
Tavaly decemberben az előző hónaphoz képest 30,5 százalékkal csökkent a részvények forgalma a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), kétszeres árfolyamértéken számolva 605 milliárd forintot tett ki - derül ki a BÉT havi statisztikájából, amely a brókercégek jelentései alapján készült.
Londoni értékforgalmazók szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 hétfőn huszonöt pont körüli veszteséggel, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 tíz pont körüli erősödéssel nyithat.
Gyér forgalom után csökkenő indexekkel zártak az európai tőzsdék szerdán, miután 14 havi csúcsokat állítottak be az előző kereskedési napon. A veszteséget főként a banki papírok vezették. Az energiaipari részvényeket az olajár terhelte meg. Az indexek csökkenését főként az év végi pozíció rendezéseknek tulajdonították a szakértők.
A részvényszekció forgalma megközelítette az éves napi átlag felét december 30-án, a BUX szerény mínuszban zárta a kereskedést.
Alacsony forgalom mellett kis mértékben emelkedhet a BUX hétfőn az optimista nemzetközi piaci hangulat miatt az MTI által megkérdezett szakértő szerint.
Rekord alacsony forgalom mellett 1,61 százalékkal emelkedett a Budapesti Értéktőzsde mutatója, a BUX, így a három napos kereskedési hetet 20714,29 ponton, az előző pénteki záró értéknél 328,91 ponttal magasabban zárta.
A keddi, alig hétmilliárd forintos forgalom után szerdán tovább csökkent az érdeklődés a budapesti parketten: a részvényszekcióban mindössze 5,5 milliárd forint cserélt gazdát.
Alacsony forgalom mellett emelkedett a BUX. Az OTP, a Richter és a Mol is pluszban zárt, a kispapírok többsége azonban lefelé vette az irányt.