Megnevezte a brit rendőrség a plymouthi lövöldözőt
A fiatal férfi a YouTube-on több videót is közzétett, amiben arra panaszkodott, hogy nem tud nőkkel ismerkedni.
A fiatal férfi a YouTube-on több videót is közzétett, amiben arra panaszkodott, hogy nem tud nőkkel ismerkedni.
Nem sokat javult a népirtás elől Bangladesbe menekült muszlim népcsoport sorsa, az emberek félnek visszamenni Mianmarba – tapasztalta a helyszínen a HVG tudósítója.
Új-Zéland egyik legdurvább terrorcselekménye a christchurch-i tömeggyilkosság előtt egy személyes adatai számítógépes rögzítése ellen tiltakozó diák 1982-es öngyilkos merénylete volt. Az ország egy százaléka muszlim, dacára a merev bevándorlási szabályoknak az átlagnál kvalifikáltabb muszlimok nehezebben kapnak munkát. Elemzést írt a vérengzésről az NKE.
Egy guatemalai bíróság azért az 1982-ben elkövetett guatemalai tömeggyilkosságért ítélte el az Egyesült Államokból kitoloncolt volt katonát, amelyben társaival lemészárolták egy falu 171 lakosát.
Azonosították az egyik párizsoi merénylőt, aki a Bataclanban végrahajtott vérengzés egyik merénylője volt. A 29 éves Ismael Omar Mostefai francia állampolgár volt, kilétét ujjlenyomata alapján állapították meg, amit az egyik, a robbanásban leszakadt ujjáról vettek le a nyomozók.
Azonosította a francia rendőrség a párázsi merénylet egyik lehetséges elkövetőjét.
Huszonöt éve, 1989-ben az omladozóban lévő szocializmust, a Szovjetunióban Mihail Gorbacsovval meginduló reformfolyamatokat és a nemzetközi hangulatot látva Kínában is megmozdult valami. A pekingi egyetem diákjai már korábban – 1986-87 telén – felléptek a politikai reformok eléréséért, de a mellettük kiálló, végül 1987-ben elmozdított korábbi főtitkár, Hu Jao-pang halálának ürügyén 1989 áprilisban ismét előálltak a követeléseikkel: sajtószabadságot, a tüntetések tilalmának feloldását, Jao-pang újraértékelését és rehabilitálását, szabadságot, demokráciát, ezen kívül a pártvezetők jövedelmének nyílvánosságra hozatalát, az oktatás támogatásánk növelését, az értelmiség helyzetének javítását is követelték. A szívrohamban elhunyt politikus emlékére összegyűlt több ezer pekingi egyetemista tüntetett a pártközpont előtt és a Tienanmen téren, a megmozdulók lelkesedése pedig Hu Jao-pang hivatalos temetése után sem csökkent. Ezt követően a kínai pártvezetés parancsba adta a katonaságnak, hogy június 4-én reggel hat órára tisztítsa meg a teret: a városba bevonuló hadosztályok egyszerűen átgázoltak a fegyvertelen civileken, útjuk során pedig agyonlőttek mindenkit, aki eléjük került. A tüntetők közé lövetés, illetve a Pekingben lezajlott vérfürdő egyértelművé tette a vezetés álláspontját: nem lesznek politikai reformok, nem lesz demokrácia, és nem lesz többpártrendszer, a keményvonalas politikusok pedig egyértelmű győzelmet aradtak a pártvezetésben. 25 éve vezényeltek tankokat a Tienanmen téri civil tüntetők ellen.
Az an-Nuszra Front csütörtökön elfoglalta az iraki határ közelében, a kőolajban gazdag el-Haszeke tartományban fekvő Saddádit.
A tisztogató garnéláknál a végén csak kettő marad: ha többet tartanak egy akváriumban, brutális vérengzésbe kezdenek a táplálékért, míg csupán egy pár éli túl a mészárlást - derítették ki német kutatók.
Szükségállapotot hirdettek ki pénteken Jemenben, ahol az elnök lemondását követelő tüntetők közé lőttek a kormánypárti erők, és legalább 41 embert megöltek, kétszázat megsebesítettek.
Egy, a közelmúltban lezárult kutatás alapján annyi már biztosan állítható, hogy a Vajdaságban a délvidéki vérengzések kapcsán mintegy ötezer magyar vesztette életét. Ez ugyan még nem a végleges szám, de a köztudatban élő "sok tízezres" szám túlzó - mondta A. Sajti Enikő történész szerdán.
Klánháború robbant ki a szomáliai kalózok között szombatra virradóra Haradheere kikötővárosban, s a lövöldözésekben legalább 17-en meghaltak és 30-an megsebesültek.