#választás 2026




Fareed Zakaria: Az iráni rezsim a túlélésért küzd, Trumpnak kudarc esetén legfeljebb lesz egy rossz hétvégéje Mar-a-Lagóban

Megvan az oka, miért nem tudja legyőzni Iránt a sokkal erősebb USA. Akár lesz békemegállapodás a Közel-Keleten, akár nem, a Hormuzi-szoroson áthaladó hajók még jó ideig védelemre szorulnak. A héten egy meggyengült Trump keresi fel a kínai elnök udvarát. A romboló populizmus korát éljük. Bennfentesek szerint van esély arra, hogy Magyarország azt az uniós pénzt is megkapja, amelyhez szoros határidő kapcsolódik. Az Orbán-kormány sok külföldi céget szorongatott különadókkal, de az osztrák cementipar ki tudta kerülni az akadályokat. Hiányolják Hegedűs Zsoltot az Eurovíziós Dalfesztiválról. Témák és vélemények a világsajtóból.







Pósfai Gábor: Nem rendőrminiszter akarok lenni

Ismertette terveit az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságával Pósfai Gábor, a Magyar-kormány belügyminiszter-jelöltje. A politikán kívülről érkező jelölt világossá tette: a szakmai szervek önálló működését kívánja biztosítani, nem pedig operatív vezetője akar lenni az ágazatnak. Kinevezése ellen éppen a bizottság elnöke szavazott egyedüliként.


Komoly átalakításokat jelentett be Gajdos László, majd közölte, hogy az EU legszigorúbb szankciórendszerét vezetnék be az iparban

Moratóriumot hirdetett a leendő miniszter a védett erdőkben zajló fakitermelésre, szemléletváltást a vízgazdálkodásban és a mezőgazdasági öntözésben. A nemzeti parkok, a természetvédelem megerősítését, állatjóléti őrség felállítását, a cirkuszi állatfajok drasztikus korlátozását is tervezi az új miniszter, Gajdos László, akinek első hivatalos útja Nyugat-Magyarországra vezet, ahol az azbeszthelyzetről tájékozódik.


Frankfurter Rundschau: Magyar Péter leszámolást hirdet az Orbán-rendszerrel

Magyar Péter hasonlít a 20 évvel ezelőtti Orbánhoz, csak őt nem terhelik korrupciós bűnök és más hibák. Még inkább jobbra tart a Fidesz, erre utal, hogy parlamenti képviselőcsoportjában túlnyomórészt keményvonalasok kaptak helyet. Az összezsugorodott Fidesz-frakcióban megy a kollektív szemforgatás. A nemzetközi konzervatív hálózat félreértelmezte az orbáni Magyarországot, úgy tűnik, vége a jobboldali együttműködés aranykorának. Témák és vélemények a világlapokból.







Egy kiugrott Fidesz-képviselő szerint náluk Orbán Viktor megtévesztésére varázsoltak 8 ezer aláírást

Czinkné Sztán Anikó miskolci önkormányzati képviselő szerint a kampányban fentről lefelé parancsuralmi rendszer, az aktivisták semmibe vétele volt jellemző, míg az alulról érkező információkat, tanácsokat feljebb nem hallgatták meg. A megtévesztés odáig terjedt, hogy Orbán Viktor érkezésének idejére valahogyan került 8 ezer plusz aláírás, amelyek aztán eltűntek.


Sulyok Tamás délelőtt még nem érezte az új stílust – videó a rendszerváltás napjáról

Május 9-én megalakult az új Országgyűlés, a Kossuth téren pedig hatalmas tömeg várta, hogy a Tisza-képviselői is csatlakozzanak hozzájuk és kezdetét vegye a népünnepély. Ott voltunk a Parlamentben a politikusokkal és a téren az emberekkel is, közben beszéltünk Iványi Gáborral az államfői posztról, Gajdos Lászlóval az új életéről, Medgyessy Péterrel a „rendszervisszaváltásról” és az Orbán-kormány legnagyobb bűnéről, Novák Előddel az EU himnuszáról és Sándor Fegyirrel a tavaszi szélről, valamint tanúi voltunk Gulyás Gergely útkeresésének is.