Kötelességszegéssel és üzletszerűen, hivatalos személyként elkövetett vesztegetés bűntett vádja miatt állt a bíróság elé két, a beutaltak leszázalékolását végző korábbi orvos szakértő hétfőn Egerben.
Pénzszerzés diktálhatta annak a videónak az elkészítését 2007-ben, amelyben Debrecen polgármesterére, Kósa Lajosra nézve terhelő dolgok hangoznak el. A rendőrség egyébként 2010-ben nem tudta megállapítani, hogy a Portik-videóként emlegetett anyag kinek a kényszerítésére készült, ezért a felvétel készítésének körülményeit vizsgáló nyomozást 2011-ben felfüggesztették. Úgy tudjuk, idén februárban a Laborc–Portik találkozók miatt az ügyet újra elővették, de a felvételen szereplő Rónai Attila nem tudott új információval szolgálni. Úgy tudjuk, a nyomozás során Rónai ragaszkodott ahhoz, hogy 2007-ben készült a felvétel.
Felfüggesztették Spanyolországban a János Károly király lánya, Krisztina ellen indított büntetőeljárást. A nőt azzal gyanúsították, hogy részes a férje által elkövetett vesztegetésben.
A pénzügyi célok elérése miatt növekvő személyes nyomás nehezedik az itthoni és a régióban jelen lévő cégek vezetőire és menedzsmentjére. Ez komoly kísértést jelent az etikátlanul szerzett üzleti eredményesség felé – derül ki az Ernst & Young regionális visszaélési felméréséből. A helyzetet súlyosbítja a vállalatok nem megfelelően kialakított és rosszul működő kontroll környezete, amely nem elég hatékony ahhoz, hogy a hibákat és visszaéléseket megakadályozza és feltárja.
Vádemelést javasol két gázóraellenőr ellen a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság, mert kenőpénzt akartak kérni egy fogyasztótól, akinek az albérletében állítólag sérült volt a gázóra.
Csak a korrupciós ügyek töredékét sikerül Magyarországon felderíteni, és még kevesebb esetben születik bírósági ítélet - derül ki a statisztikákból. Pedig - mint azt csak a héten is tárgyalt ügyek mutatják - a rendőröktől a vezető bírákig a közigazgatás minden szintjén jelen van a probléma. A szakember szerint ráadásul rosszul "küzdünk" ellene.
Vesztegetés vádjával kilenc évi börtönre ítélték kedden az egyik azerbajdzsáni független napilap szerkesztőjét, az újságíró támogatói és jogvédők szerint a döntés politikailag motivált.
Vesztegetéssel gyanúsítják a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) osztályvezetőjét és négy társát. A NAV alkalmazottját és két másik gyanúsítottat a bíróság a múlt hét végén előzetes letartóztatásba helyezett, ketten szabadlábon védekeznek - tudta meg az MTI Hírcentrum.
Egy apró hibát elismert az ügyészség, de egyebekben szakszerűnek és törvényesnek tartja a saját eljárását az úgynevezett tábornokperben, amelynek vádlottjait első fokon bizonyítottság hiányában felmentették. Fazekas Géza szerint újabban úgy védekeznek a vádlottak, hogy a nyomozás során még együttműködőek, a tárgyaláson viszont visszaéléssel vádolják meg az ügyészeket.
A büntetőperben tucatnyi vádlott áll a Fővárosi Törvényszék elé, miután az ügyészség azt állítja, hogy egyes cégvezetők az ügyvédi irodáknak "túlszámláztak", hogy aztán a kenőpénzből részesüljenek.
Két ügyvéd és egy hivatásos vámtiszt ellen is eljárást indítottak abban az ügyben, amelyben hét embert állított elő az ügyészség bűnszervezetben elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt. Hat embert közülük őrizetbe is vettek.
A gyanú szerint milliókat kapott V. Lászlótól a Nemzeti Nyomozó Iroda Szervezett Bűnözés Elleni Főosztályának volt vezetője. Gulyás Imre felesége állítja, férje ártatlan, amit szerinte jelenlegi és korábbi vagyoni helyzetük is bizonyít.
Vesztegetéssel vádol két, a beutaltak leszázalékolását is végző egri orvos szakértőt a Miskolci Nyomozó Ügyészség - közölte Martossy György, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség osztályvezetője hétfőn.
Vesztegetés miatt jogerősen két év börtönbüntetést szabott ki a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Pálháza korábbi független polgármesterére a Debreceni Ítélőtábla csütörtökön - közölte az intézmény sajtószóvivője.
A budapesti XV. kerületi rendőrkapitányság bűnügyi nyomozói, egykori rendőrök és ügyvéd is a vádlottak között szerepelnek abban a perben, amely több millió forintos vesztegetési ügyek miatt indult szerdán Zalaegerszegen.
Volt adóhivatali dolgozók pere kezdődik szerdán a Balassagyarmati Törvényszéken. Az ügy 66 vádlottját bűnszervezetben elkövetett hivatali vesztegetéssel és befolyással üzérkedéssel vádolják.
A tábornokper csütörtöki tárgyalásán az ügyészség tizenhárom vádlott esetében rendfokozat-vesztéssel járó fegyház-, illetve pénzbüntetés, valamint közügyektől való eltiltás, további négy vádlott esetében pedig felfüggesztett börtön-, illetve pénzbüntetés és lefokozás kiszabását indítványozta a Kaposvári Törvényszék Katonai Tanácsán.
Igazságügyi szakértők meghallgatásával kezdődött és a vádat képviselő Központi Nyomozó Főügyészséget képviselő ügyész perbeszédének megkezdésével folytatódott szerdán a tábornokper újabb, háromnapos tárgyalássorozata.