A svéd miniszterelnök szerint Orbán megígérte neki, hogy Magyarország nem késlelteti tovább a svéd NATO-csatlakozást
Az Országgyűlés házbizottságának kormánypárti tagjai nem támogatták, hogy a jövő héten vegyék napirendre a kérdést.
Az Országgyűlés házbizottságának kormánypárti tagjai nem támogatták, hogy a jövő héten vegyék napirendre a kérdést.
Az ukrán védelmi minisztérium szerint az oroszok elkezdték elhagyni az erőmű területét.
Csütörtök éjjel is folytatódtak a zavargások Franciaország-szerte, a Nanterre-ben lelőtt észak-afrikai származású fiatal meggyilkolása miatt. A rendőrség több mint 400 embert vett őrizetbe. A fiatalt lelövő rendőr bocsánatot kért.
Egy 33 éves magyar nő is részt vehetett India egyik legkeresettebb bűnözője, Mehul Choksi kémregényekbe illő elrablásában. Choksi azt állítja, hogy az indiai titkosszolgálatok emberei több hónapon át figyelték, majd egy szövevényes akcióval próbáltak a hosszú ideje húzódó kiadatási eljárás végére pontot tenni. Persze az sem biztos, hogy egyáltalán elrabolták. Az viszont tény, hogy a rejtélyes magyar nő egy olyan ügy szereplőjévé vált, ami Indiának nemzetgazdasági kérdés: az indiai Punjab National Bankot lehúzó szélhámosok 1,8 milliárd dolláros kárt okoztak.
Brüsszelben is zavargások voltak a franciaországi Nanterre-ben agyonlőtt fiatal miatt. Köveket dobáltak, tüzeket gyújtottak a randalírozók, a belvárosban akadozott a tömegközlekedés csütörtök késő este.
Krisztyina Bajkova a helyszínen életét vesztette.
Az elmarasztaló megállapítások ellenére Sir Richard Knighton, a RAF új parancsnoka kijelentette, hogy a RAF felső vezetése közül senkit sem fognak szankcionálni, beleértve elődjét, Sir Mike Wigstont sem, akinek a felügyelete alatt mindez megtörtént.
A döntés a katonai akadémiákra nem vonatkozik.
Az orosz parlament is sebtiben elítélte a cselekményt.
Negyvenezer rendőrt küldenek ki csütörtök este az utcákra Franciaországban, ahol már harmadik napja tartanak a zavargások amiatt, hogy egy rendőr egy igazoltatási kísérlet során Párizs egyik külvárosában, Nanterre-ben agyonlőtte az algériai származású 17 éves Nahel M.-et. A feszültség annak ellenére nem enyhül, hogy a hatóságok gyilkosság vádjával vizsgálatot indítottak a vétkes és őrizetbe vett rendőr ellen.
Nemsokára kiengedik azt a radioaktív vizet, amit a fukusimai atomerőmű sérült reaktorainak hűtésére használtak.