Zavargások törtek ki Párizs elővárosában, miután egy rendőr közvetlen közelről agyonlőtt egy tinédzsert
A fiatal autót vezetett, és nem akart megállni, amikor a közlekedési rendőr felszólította. Ekkor dördült el a lövés.
A fiatal autót vezetett, és nem akart megállni, amikor a közlekedési rendőr felszólította. Ekkor dördült el a lövés.
Éttermekkel, boltokkal és civilekkel teli részen csapódtak be a rakéták, nyolc ember meghalt.
Jens Stoltenberg szerint az oroszországi puccskísérlet újabb érv Ukrajna folyamatos támogatása mellett.
Június elején három ember, köztük egy nő és 9 éves gyermeke haltak meg Kijevben, mert nem tudtak fedezékbe vonulni a rakétázás elől, ugyanis a kijelölt óvóhely nem volt nyitva. Azóta Ukrajna összes óvóhelyét átvizsgálták, és súlyos hiányosságokat találtak.
Lukasenka szerint sem ő, sem Putyin nem hősök, mert „nem láttuk a helyzetet, aztán azt hittük, hogy majd elül a dolog, de nem lett vége". Mindeközben állítólag már építik a tábort a Wagner zsoldosainak Belaruszban.
Az orosz külügyminiszter, aki interjút adott az RT orosz hírcsatornának, megerősítette, hogy a Wagner zsoldoshadsereg „a jövőben is kiképző tevékenységet folytat Afrikában.” Pedig a kontinensen vannak, akik szívesen megszabadulnának már a csoporttól.
Kizárólag borítékban és táskában fizet a Wagner-csoport, így érkezik a harcosoknak a zsold, elesésük után pedig özvegyeiknek, partnereiknek a bánatpénz. Mind a kettő összege jócskán megugrott, a rengeteg új regruta és a bahmuti vérszivattyú miatt. Közben az orosz háztartások bizonytalan jövőre készülnek, és kiveszik a bankokból a megtakarításaikat – mindezek miatt Oroszországban rekordszinten van a készpénzforgalom. A fekete fizetések miatt az orosz állam adóbevételektől esik el, és a lakosság otthon parkoltatott pénzéből sem tud profitálni. Mindezt Putyin háborús büdzséje sínyli meg.
A Wagner fegyveresei szabadon dönthetnek arról, hogy leszerződnek-e a védelmi minisztériummal, vagy hazatérnek a családjukhoz, illetve dönthetnek úgy is, hogy Belaruszba távoznak Prigozsinnal.
Elsősorban a polgárok elégedetlensége, s csak kisebb részben híveik meggyőződése segíti a szélsőséges német párt, az Alternatíva Németországnak (AfD) előretörését.
Putyin egykori szövetségese lázadása után elhagyta Oroszországot – néhány órával azután, hogy az orosz elnök a lázadók büntetését ígérte meg.
Hillary Clinton e-mailjein is elpoénkodott a volt elnök.
Ilyen az, amikor amikor a szombati légiparádé kifejezés új értelmet nyer.
Vlagyimir Putyin orosz elnök első bejelentését tette a Wagner-puccs vége óta.
Az Egyesült Államok és a Nyugat nem fogja megengedni, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök a Nyugatot és a NATO-t hibáztassa az országában az elmúlt hétvégén történtekért - jelentette ki Joe Biden amerikai elnök.
A kérdésre, hogy külföldi titkosszolgálatoknak volt-e közük a Wagner-lázadáshoz, Lavrov azt mondta, hogy az illetékes orosz szervek dolgoznak ennek megállapításán.
A britek egyelőre nem kommentálták ezt a bejelentést.
Erdogan szerint a svéd parlament által a NATO-csatlakozás érdekében meghozott törvénymódosítások értelmetlenek mindaddig, amíg a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) és a szíriai kurd szervezetek (PYD/YPG) támogatói szabadon szerveznek tüntetéseket az országban.